Windows 10 Etkinleştirme

by teknohall
windows 10 oem key etkinleştirme

Windows 10 Pro 1900 TL’lik 49 TL’ye Nasıl Olur? OEM Lisans ile Windows 10 Etkinleştirme!

Bugünkü yazımızda Windows 10 etkinleştirme yollarından birini anlatacağız. Bilgisayarınızda Windows 10 etkinleştirmenin hem kalıcı (ömür boyu) hem de güvenli ve uygun fiyatlı yöntemi olan OEM lisans ile etkinleştirmeden bahsedeceğiz.

Üstelik sadece Windows 10’da değil. Windows 10, Office 365 veya antivirüs lisanslarını linkteki web sitesinden size özel TeknoHall5 indirim kuponuyla indirimli olarak alabileceksiniz, detaylar yazımızda…

Eğer bir ev kullanıcısıysanız bilgisayarınızda Windows 10’u etkinleştirmenin aslında 3 yolu var.

  • Microsoft.com’dan kutulu bireysel lisans almak
  • Microsoft OEM lisans almak
  • Windows 10 için crack yaparak etkinleştirmek

Microsoft.com’dan kutulu bireysel windows 10 lisansları malesef 1300-1900 TL gibi fiyatlara satılıyor. Linkten siz de inceleyebilirsiniz. Bu fiyatlar malesef bireysel ev kullanıcıları için çok yüksek.

Windows 10’u KMSPico ile Etkinleştirmek Sorun Olur mu?

Bu durumda bazı insanlar crack yaparak etkinleştirme yöntemine de yönelebiliyor. Ancak burada da sonuçta bilgisayara bir yazılım yükleniyor, bu yazılıma güvenmek ayrı bir problem; ayrıca crack yöntemi ile etkinleştirildiğinde Windows 10’daki tüm özellikleri kullanamıyorsunuz. Microsoft Store, Cortana veya güncelleştirmeleri alamıyorsunuz.

OEM Key İle Windows 10’u Ömür Boyu Etkinleştirebilir miyiz?

Microsoft OEM Lisans almaksa başka bir yöntem. Bu yöntem ile de aldığınız lisansı maalesef tek bir fiziksel bilgisayarda kullanabiliyorsunuz ama en büyük artısı 49 TL gibi bir fiyata satılması. Üstelik benim yazının sonunda sizinle paylaşacağım link ve indirim kuponuyla %5 gibi bir indirim de sağlanabiliyor.

OEM Key’ler Neden Ucuz, Güvenilir mi Alınır mı?

Microsoft’un sitesinde 1300-1900 TL gibi fiyatlara satılan bu lisansların OEM olarak 49 TL’ye nasıl satılabildiğini düşünürsek:

Windows 10 Etkinleştirme
Bu ürünler dijital, yani elinize fiziksel olarak kutulu bir dvd gelmeyecek, sadece mail adresinize etkinleştirme için bir Windows 10 ürün anahtarını gönderecekler.

Ayrıca bu ürünlerin fiziksel bir ürün olmaması, Kargo Ücreti, Telif Ücreti, Gümrük vergisi, Özel tüketim vergisi, Bandrol Ücretleri  gibi birçok maliyetin de olmaması demek.

İşte bu sebepten Windows 10’u kalıcı olarak etkinleştirmek için OEM key ile etkinleştirmek isteyebilirsiniz.

Windows 10 Etkinleştirme : OEM Key ile Nasıl Etkinleştirilir? Detaylı olarak inceleyelim.

Ben linkten Windows 10 keyi aldım ve Windows 10 Etkinleştirme yaptım. Ayrıca buradan alacağınız Windows 10, Office 365 veya antivirüs gibi lisanslarda bana özel %5 indirim sağlanıyor. İndirim kodunuzsa “Teknohall5”

Bu indirim kodu ile beraber yapılan alımlarda “Tekno Hall’a” özel %5 indirim sağlayabilirsiniz. “Teknohall5”

İlk adımda Kayıt OL linkinden kayıt olmak için aşağıdaki gibi eposta , şifre vs bilgileri girmeniz gerekiyor.

Windows 10 Etkinleştirme

Burada kayıt oluken girdiğiniz e posta adresinin doğru olduğundan mutlaka emin olun. Size gelecek olan Windows 10 Key’i bu e posta adresine gönderilecektir. Yanlış e posta adresi girerseniz key size ulaşmaz.

Ardından Windows 10 Home mu yoksa Windows 10 Pro mu almanız gerekiyor, buna karar vermelisiniz. Kullandığınız bilgisayarda etkinleştirme yapacaksanız ve sürümünüzü bilmiyorsanız Başlat’a tıklayıp ardından winver yazın ve Enter’a basın.

Karşınıza aşağıda da gördüğünüz gibi Windows 10 sürüm bilginiz gelecek. Bende windows 10 pro, bu yüzden de pro lisans almam gerekiyor. Eğer siz home kullanıyor ve etkinleştirmek istiyorsanız, Arama kısmından Windows 10 Home yazabilirsiniz.

Windows 10 Etkinleştirme

Ardından Windows 10 için key ve varsa başka alacaklarınızı aldıktan sonra TeknoHall5 indirim kodunu da kullanarak ödemeyi yapabilirsiniz. Aşağıda göreceğiniz örnekte olduğu gibi 17:40’ta ödemeyi aldıktan sonra Windows 10 key 17:45’te elime geçti.

Mailde size gelen 25 haneli Windows 10 Key kopyalayın ve ardından Başlat’a tıklayarak “Etkinleştirme Ayarları” deyin. Aşağıda da göreceğiniz gibi “Ürün Anahtarı Değiştir” dediğinizde çıkan alana bu kodu yapıştırın.

Windows 10 Etkinleştirme

Sonraki diyerek ardından da Etkinleştir butonuna basarsanız aşağıdaki gibi Etkinleştirildi çıktısını alabilirsiniz.

Windows 10 Etkinleştirme

Eğer konu hakkında takıldığınız noktalar veya sorularınız olursa aşağıdan videomuzu da izleyebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...