AirPods 3: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

by Ayse Genc
airpods

Apple, AirPods ’un üçüncü nesil bir sürümü üzerinde çalışıyor. 2021’de piyasaya sürüleceği söylenen bu güncellenmiş sürümünün tasarımda bazı değişiklikler var. 2016’da ‌AirPods’un piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez bazı tasarım değişiklikleri görebildik.

Tasarım Güncellemeleri

Üçüncü nesil ‌AirPods‌, AirPods Pro’ya benzer bir tasarımla güncellenebilir. Daha kısa bir gövde ve daha geniş bir kulak aralığına daha iyi uyabilen değiştirilebilir silikon kulak uçları içerir. ‌AirPods‌ 3, ‌AirPods Pro Active gibi görünse de Aktif Gürültü Engelleme gibi Pro düzeyinde özellikler almaları beklenmez. Bunun yerine genel işlev olarak mevcut ‌AirPods‌ ile aynı olacaktır.

Söylentilere uygun olan ‘AirPods Pro’ya benzer bir tasarıma sahip olan ve Kasım 2020’de ortaya çıkan’ AirPods 3 olduğu söylenen sızdırılmış bir görüntü. ‌AirPods‌ 3, daha Pro benzeri yuvarlak bir şekle sahip ve boyutları daha küçük.

AirPods 3 Yeni Dahili Donanım

Apple’ın üçüncü nesil ‌AirPods’a dahil edilebilecek yeni bir kablosuz yonga üzerinde çalıştığı söyleniyor. Pil ömründe potansiyel olarak bazı iyileştirmeler olabilir. Yeni bir kablosuz yonga daha geniş menzil sağlayabilir. Diğer avantajların yanı sıra ‌AirPods‌ 3’ün hızlı cihaz değiştirme ve Apple cihazlarıyla hızlı eşleştirme ile mevcut sürüm gibi çalışması bekleniyor.

‌AirPods‌ 3, ‌AirPods Pro‌’da kullanılan SiP’ye benzer, daha kompakt bir entegre paket içinde sisteme (SiP) sahip olacak. Bu, daha fazla ses özelliğinin ‌AirPods Pro‌ gibi daha küçük bir kasa tasarımına entegre edilmesini sağlayacaktır.

AirPods

Maliyet ve Çıkış Tarihi

‌AirPods Active 3 Aktif Gürültü Önleme almadığından, Apple’ın Kablosuz Şarj Kutusu ile ‌AirPods‌ için 199 Dolar ( ücret almasıyla fiyatlandırmanın olduğu gibi kalabilir. Apple bu seçeneği sonlandırmayı tercih edebilir. Lightning üzerinden ücretlendirilen standart bir şarj durumuyla birlikte daha ucuz bir sürümün olup olmayacağı bilinmemektedir. ‌AirPods‌ 3’ün 2021’in ilk yarısında geleceği söyleniyor. Eğer geçmiş yıllarda olduğu gibi bir mart olayı devam ederse, ‌AirPods‌ Mart ayında piyasaya çıkabilir.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

airpods pro airpods 2 iphone airpods airpods fiyat iphone 11 apple icloud

Related Posts

Yorum Bırakın...