Samsung Galaxy Buds Pro ve Apple AirPods Pro

by Ayse Genc
Galaxy Buds Pro

Ocak ayında Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S21 akıllı telefonlarını tanıttı. Yeni telefonların yanı sıra, 199 Dolar (1470 TL) fiyatla sunulan ve Aktif Gürültü Önleme özelliği sunan Galaxy Buds Pro’yu tanıttı. Bu yeni Galaxy Buds Pro, açıkça Apple’ın AirPods Pro’yla rekabet edecek şekilde tasarlandı. Tasarım açısından Galaxy Buds Pro, artık sapı olmayan yuvarlatılmış kulak içi tasarıma sahip. ‌AirPods Pro‌ gibi görünmüyor. ‌AirPods Pro‌ gibi silikon uçları var. Hem kulakta kaldıklarından emin olmak hem de ANC işlevselliğinin düzgün çalışmasına izin vermek için doğru oturuşu ve uygun sızdırmazlığı elde etmek için kulağın içine sıkıca oturtulmaları gerekir. Doğru uyum olmadan, kulaklıklar doğru ses çıkarmaz ve ses kalitesi düşer. Samsung, tam oturması için birkaç silikon ipucu sunuyor, ancak bu kulaklıklar bazı kullanıcılar için iyi çalışmayabilir.

Aktif Gürültü Engelleme (ANC)

‌AirPods Pro‌ gibi, Buds Pro da iyi bir Aktif Gürültü Engelleme (ANC) sunar. ‌AirPods Pro‌’daki ANC kadar iyi değil ama geçen yılki Galaxy Buds Live’daki ANC’den kesinlikle daha iyi. Yine de ‌AirPods Pro‌ ile aynı seviyede değil. Galaxy Buds Pro’nun ‌AirPods Pro’da bulunmayan ve Ses Algılama’nın sunduğu çarpıcı bir özellik var. Ses Algılama, sesinizi duyduğunda sesi kısar ve ortam modunu açar.  Ses kalitesi söz konusu olduğunda Buds Pro, ‌AirPods Pro’dan neredeyse ayırt edilemez. Her iki ses de harika geliyor. Birini diğerine tercih edip etmemeniz, bireysel dinleme tercihlerine bağlı. Buds Pro, bazılarının tercih ettiği baslarda daha ağırdır.

Galaxy Buds Pro, ANC kullanımına bağlı olarak 18 ila 20 saatlik ek pil ömrü ekleyen kasa ile küçük bir kılıfla birlikte gelir. Galaxy Buds, ANC açıkken beş saatlik pil ömrüne ve ANC kapalıyken sekiz saatlik pil ömrüne sahip. AirPods Pro ANC açıkken tek bir şarjla 4,5 saat ve kapalıyken beş saat dayanır. Ancak kasa 24 saatlik ek dinleme süresi sağlar. Apple’ın ‌AirPods Pro‌ kablosuz olarak veya bir Lightning bağlantı noktası aracılığıyla şarj olurken, Buds Pro USB-C kullanır. Galaxy Pro kulaklıkların her iki yanında dokunmatik kontroller bulunur. Dokunmalar çalma / duraklatma, parçaları atlama ve ortam sesi özelliğini açıp kapatmayı sağlar. ‌AirPods Pro‌ benzer kontroller sunar.

Samsung Galaxy Buds Pro

Galaxy Telefonlar için Galaxy Buds Pro

Apple, Apple cihazlarıyla kullanılmak üzere “AirPods Pro” yu tasarlar. Buds Pro, öncelikle Samsung cihazlarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Samsung için biraz yeni olan, yalnızca bir Galaxy cihazıyla kullanıldığında çalışan birkaç özellik var. Önceki kulaklık modelleri diğer Android cihazlarla ve hatta iPhone’larla kolayca eşleştirilebilirdi. Ancak Buds Pro ile Galaxy akıllı telefon olmayan özellikleri kaçıracaksınız.

Galaxy Buds Pro’yu bir Galaxy akıllı telefon ile eşleştirme için tek dokunuşla eşleştirme özelliği var. iPhone’a ise manuel olarak bağlamanız gerekir. Tek dokunuşla eşleştirmenin yanı sıra Galaxy Buds Pro, otomatik algılama cihazlarını ve hızlı geçişi destekler.

Sonuç olarak, Galaxy Buds Pro, bir Galaxy akıllı telefonunuz varsa sağlam kulaklıklardır. Ancak bir iPhone’unuz varsa almak isteyeceğiniz kulaklıklar değildir. Çünkü pek çok özelliği kaçıracaksınız. Fiyat noktası da ‌AirPods Pro‌’dan yalnızca 50 Dolar (370 TL) daha ucuz. Bu nedenle bir Apple cihazınız varsa AirPods Pro‌ için 250 Dolar (1850 TL) harcamanız daha iyi olur.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...