Huawei Mate X2 2021’de Piyasaya Sürülecek

by Ayse Genc
Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 2021’in en çok beklenen cihazlarından biri ve Samsung Galaxy Fold 2’ye en yakın rakip. Son zamanlarda Huawei için katlanabilirler cephesinde işler biraz sessizdi, ancak Mate X2’nin yakın gelecekte yola çıkacağına dair yeni sızıntılar piyasada dolaşmaya başladı. Burada Mate X2 ile ilgili şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi bir araya getirdik.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, CES 2019’da katlanabilir bir prototip sergileyen ilk şirketlerden biriydi. Şirket şimdi bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni bir katlanabilir akıllı telefon olan Mate X2’yi piyasaya sürmeyi planlıyor.

Huawei Mate X2 Teknik Özellikleri

Önceki Mate X ve Mate XS’den farklı olarak, Mate X2’nin menteşenin dışına katlanan bir ekran yerine içe doğru katlanan bir ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Bu ekranın, 8.01 inçlik paneli 2480 x 2200 çözünürlüğe sahip olduğu ve açıldığında neredeyse kare hale getirdiği söyleniyor. Ön taraftaki ikincil ekranın 2700 x 1160 çözünürlükle ve 6.45 inç boyutunda olduğu iddia ediliyor. Doğruysa, bu ekranları Samsung Galaxy Z Fold 2’de gösterilen ekranlardan daha büyük ve daha yoğun piksel yapar. Telefonun varsayılan ölçümleri de dikkate alındığında daha büyük bir telefona işaret ediyor.

Huawei Mate X2

Söylenen diğer özellikler arasında, cihazın 10x hibrit optik zum alması. Telefonda ultra geniş ve 10x yakınlaştırma odak uzunlukları sunan dört kamera var. Optik açısından, Mate X2’nin 50 megapiksel birincil kamera, 16 megapiksel ikincil kamera, 12 megapiksel sensör ve 8 megapiksel sensör ile dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Bu sefer içe doğru katlanır tasarım nedeniyle kamera yerleşiminde tam bir değişiklik görebiliriz.

Telefon Huawei’nin Hi-Silicon Kirin 9000 yonga setinden güç alacak. Kirin 9000, 5nm işlemine dayanan sekiz çekirdekli bir yonga setidir. Ayrıca, 24 çekirdekli Mali G-78 GPU ile birleştirilmiş ilk 5nm mobil SoC’dir. Cihazın 8 GB 512 GB genişletilemeyen depolama alanıyla birlikte gönderilmesi bekleniyor.

Mate X2, 66W Hızlı Şarj Cihazı Alacak

Telefon Huawei’nin 66W flaş şarj teknolojisini kullanarak hızlı bir şekilde şarj olabilir ve Android 10 tabanlı EMUI çalışacak. Bu özel bilginin kaynağı, popüler Çin sosyal medya platformunda güçlü bir geçmişe sahip bir kullanıcı olan ‘Digital Chat Station’ adlı kullanıcı. Herhangi bir sızıntıda olduğu gibi, bunların hiçbiri doğrulanmadı. Ancak hepsi bu piyasadaki en yakın rakibi olan Samsung’un katlanabilir telefonlarıyla karşılaştırıldığında tamamen mantıklı geliyor.

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Mate X2’nin ciddi bir şekilde sızdırılmasına rağmen lansmanı hakkında hala az bilgiye sahibiz. Cihazın temmuz ayında bir yerde piyasaya sürülmesini bekleniyor.

Huawei Mate X2 şüphesiz pahalı bir satın alma olacak. Fiyatlandırmaya gelince, cihazın yaklaşık 2.600 Dolar başlangıç ​​fiyatıyla piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...