iPhone 13 Söylentileri Çoktan Başladı. İşte Duyduklarımız…

by Ayse Genc
iPhone 13

Apple’ın en son amiral gemisi telefonunu piyasaya sürmesinden yalnızca birkaç ay sonra, insanlar iPhone 13 hakkında şimdiden konuşmaya başladılar. Apple’ın iPhone 12 serisi yalnızca birkaç aydır raflarda ve şimdiden cep telefonu dünyası dikkatini iPhone 13’e ve seriye katılmayı bekleyen diğer üç türe çevirdi: Analist Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 13 Mini, Pro ve Pro Max.

Sızıntılar ancak bir sonraki iPhone çıkış tarihi yaklaştıkça artacak. İPhone 13’ün fiyatı, tasarımı, özellikleri ve daha fazlası hakkındaki en son söylentileri bulmak için okumaya devam edin. Yeni bilgiler mevcut oldukça yazımızı güncelleyeceğiz.

Çıkış tarihi: Yeni iPhone Eylül Ortasında Çıkabilir

Genellikle, Apple’ın iPhone çıkışlarının ne zaman gerçekleşeceğini bir dereceye kadar doğrulukla tahmin edilebiliyor. 2020, korona virüs salgını nedeniyle üretimdeki gecikmeler nedeniyle, 2020 etkinliği, sekiz yıl içinde iPhone olmadan gerçekleşen ilk eylül Apple etkinliğiydi. Ancak bu yıl Ming-Chi Kuo, Apple’ın tedarik zinciri süreçlerinin her zamanki gibi işleyeceğini tahmin ediyor. Durum buysa, iPhone 13’ü Eylül ayında bir etkinlikte görmeyi bekleyebiliriz.

Apple’ın Bir Sonraki Amiral Gemisinin Adı ’13’ Olmayabilir

Şimdilik “iPhone 13” adıyla gidiyoruz, ancak isim kesin bir şey değil. Yüksek binaların batıl inançlar nedeniyle on üçüncü katı asansör düğmelerinden çıkarma eğiliminde olduğu düşünüldüğünde, Apple kendi triskaidekafobisine (13 sayısından korkma durumu) yenik düşebilir ve 13 sayısını atlayabilir.

iPhone 13 Fiyatı iPhone 12 ile Aynı Olabilir… Hatta Daha Ucuz

Apple’ın iPhone 12 serisi, operatörler ve depolama konfigürasyonları arasında daha da fazla varyasyona sahip dört farklı fiyata dört telefon içeriyordu. Başlangıçta temel iPhone 12 taşıyıcı modeli, büyük ölçüde 5G desteğinin eklenmesinden dolayı, 2019’un iPhone 11’inden 100 dolarlık bir artışla 799 dolara mal oldu. İPhone 13’ün bu kadar büyük bir teknik yükseltmeye sahip olması beklenmediğinden, analistler 2021 için benzer bir fiyat yapısı öngörüyorlar.

Tasarım: iPhone 13 Muhtemelen Tanıdık Gelecek

iPhone 13

2021’de iPhone tasarımında ve önceki nesle göre telefonun boyutlarında büyük bir değişiklik öngörülmüyor. iPhone 13’ün söylenti boyutları:

iPhone 13 Mini: 5,4 inç

iPhone 13: 6,1 inç

iPhone 13 Pro: 6,1 inç

iPhone 13 Pro Max: 6,7 inç

Apple, Yıldırım limanını da öldürecek mi?

iPhone 13

Apple kulaklık jakını çıkardığında, endüstri analistlerine göre kıyamet saati iPhone’un şarj bağlantı noktası için de işlemeye başladı. Birçoğumuz hala bir USB-C bağlantı noktası için umut besliyor olsak da 2020’de MagSafe aksesuarlarının piyasaya sürülmesi, iPhone için bağlantı noktası olmayan bir geleceğin anlaşmasını imzaladı. Kuo, 2021’de yalnızca bir iPhone’un tamamen portsuz olacağını tahmin ediyor. Muhtemelen iPhone 13 Pro Max.

Kameralar: iPhone 13’e Yeni Fotoğraf Teknolojisi Gelebilir

iPhone 13

İPhone, 2020’de tanıttığı Pro Max modeli, oldukça iyi karşılanan Lidar ve ProRaw kamera güncellemeleri aldı. Bununla birlikte, 2020 serisinin kamera tekliflerinde zayıf bir nokta, yakınlaştırma teknolojisiydi. İPhone 12 Pro Max yalnızca 2.5x optik yakınlaştırmaya sahip. (Karşılaştırma için Samsung Galaxy S20 Ultra, 100x yakınlaştırma sunuyor.  Yeni iPhone potansiyel olarak daha büyük bir kamera çıkıntısı gerektirmeden daha geniş bir yakınlaştırma aralığına izin veren bir teknoloji olan bir periskop kamera içerebilir. Kuo, gelecekteki bir periskop lens için benzer tahminlerde bulundu. Ancak raporunda 2022’ye kadar beklememiz gerekebileceğini de ima etti.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...