Lenovo ThinkReality A3’ü Tanıttı

by Ayse Genc
lenovo

10 Ocak 2021 tarihinde Lenovo, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES®) ThinkReality  A3 hafif akıllı gözlüklerini tanıttı. Pazara sunulan en gelişmiş ve çok yönlü kurumsal akıllı gözlüklerden biri olan ThinkReality A3, iş dünyasında akıllı dönüşüm sağlamak ve daha fazla insana daha akıllı teknoloji getirmek için kapsamlı dijital çözümlerin bir parçasıdır.

Giderek daha fazla dağıtılan iş gücü ve hibrit çalışma modelleri yeni bir normalin gerçeği haline geldi. Dünya çapındaki küçük ve büyük işletmeler akıllı iş birliği, artan verimlilik ve daha düşük kesinti süreleri için yeni teknolojileri benimsemeye çalışıyor. ThinkReality A3, özelleştirilmiş sanal monitörler ve 3B görselleştirmeden Artırılmış Gerçeklik (AR) destekli iş akışları ve kapsamlı eğitime kadar, kurumun birçok seviyesinde işleri dönüştürmeye yardımcı olur.

ThinkReality A3, her yerde akıllı çalışanların ihtiyaçlarına bağlı olarak bir USB-C kablosuyla bir bilgisayara veya belirli Motorola akıllı telefonlarına bağlanır. ThinkReality A3, güneş gözlüğü gibi daha güvenli ve daha dayanıklı kullanım için endüstriyel çerçeve seçenekleriyle geliştirilebilir. Sürükleyici ancak yalıtıcı olmayan AR akıllı gözlükler, yüksek kaliteli performans için Qualcomm® Snapdragon ™ XR1 Platformu tarafından desteklenir. Kullanıcıya en fazla 5 sanal ekran sunan stereoskopik 1080p ekranlara sahiptir. 8MP RGB kamera, uzaktan uzman kullanım durumları için 1080p video sağlarken, çift balık gözü kamera, oda ölçeğinde izleme sağlar.

Lenovo Akıllı Gözlükler, Ofis Profesyonelleri ve Endüstriyel Çalışanlar için Üretkenliği Artırıyor

lenovo

“A3, yeni nesil bir artırılmış gerçeklik çözümü – hafif, güçlü ve çok yönlü. Akıllı gözlükler, Lenovo’nun gelişmiş AR cihazı, ThinkReality yazılımı ve Motorola cep telefonlarını içeren kapsamlı entegre dijital çözümünün bir parçasıdır. Akıllı Cihaz Grubu, Lenovo Strateji ve Gelişen İşletmelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jon Pershke; “ThinkReality A3 ister sanal alanlarda çalışıyor ister uzaktan yardımı destekliyor. Çalışanların nerede olurlarsa olsunlar daha fazlasını yapma yeteneklerini geliştiriyor” dedi.

Sanal Monitörler için Bilgisayar Sürümü

ThinkReality A3 PC Edition, kullanıcıların görüş alanlarında birden çok büyük sanal monitörü konumlandırmasını, Windows yazılım araçlarını ve uygulamalarını kullanmasını sağlamak için bir dizüstü bilgisayar veya mobil iş istasyonuna bağlanır. Sanal monitörler, bilgisayarların değerini artırarak finans, mimari ve mühendislik gibi sektörlerin yanı sıra alanın ve mahremiyetin sınırlı olduğu uzak ve mobil çalışanlar için daha fazla üretkenlik, gizlilik ve sürükleyici deneyimler yaratır. Sanal monitörler optimize edilmiştir. Lenovo’nun önde gelen ThinkPad dizüstü bilgisayarları, Intel ve AMD Ryzen ™ işlemcilerle desteklenen mobil iş istasyonları ile uyumludur.

Karmaşık Ortamlarda Gelişmiş Karar Verme için Endüstriyel Sürüm

lenovo

ThinkReality A3 Industrial Edition, karmaşık çalışma ortamlarında eller serbest, AR destekli görevler için belirli Motorola akıllı telefonlarına bağlanır. Industrial Edition, ticari müşterilerin küresel destekle karma gerçeklik uygulamalarını ve içeriğini oluşturmasına, dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanıyan ThinkReality yazılım platformu tarafından desteklenmektedir.

Fabrika katlarından ve laboratuvarlardan yoğun perakende satış ve konaklama alanlarına kadar senaryolarda kullanım için 3B güç sağlar. Ayrıca ThinkReality platformundaki onaylı anahtar teslimi uygulamalar, uzaktan yardıma, yönlendirmeli iş akışlarına ve 3B görselleştirmeye de güç sağlar. Artık endüstriyel işçiler, günlük işlerde hata oranlarını azaltırken üretkenliği ve güvenliği artırmak için hafif, esnek ve ölçeklenebilir bir akıllı gözlük setine sahip.

AR / VR Çözümlerinin ThinkReality Ekosistemi

lenovo

Lenovo’nun ThinkReality platformu, yeni nesil giyilebilir bilgi işlemin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Daha akıllı çalışanlar için daha akıllı teknoloji sunuyor. Büyüyen ThinkReality buluttan bağımsız donanım ve yazılım çözümleri ekosistemi ile işletmeler, işleri iyileştirmek için karma gerçeklik teknolojileri oluşturma ve dağıtma konusunda daha fazla seçeneğe sahip.

Lenovo AR cihazları, ThinkReality A3 akıllı gözlükleri ve A6 kulaklığı içerir. ThinkReality A6, tam özellikli bir sensör dizisi, genişletilebilir bellek, 1080p çözünürlüklü dalga kılavuzu optikleri ve başa takılan ekranın uzun süreli kullanımı için çıkarılabilir bir pil içerir.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...