WhatsApp Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını Güncelledi

by Ayse Genc
whatsapp

WhatsApp, 8 Şubat 2021’den önce kabul etmeniz gereken hizmet şartları ve gizlilik politikasını güncelledi. Güncellenen gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcılar artık hesaplarını kullanamayacaklar. WhatsApp, kullanıcılarına hizmet şartları ve gizlilik politikasındaki bir değişiklik hakkında bilgi veren uygulama içi bildirimler göndermeye başladı.

Hem Android hem de iOS kullanıcılarına gönderilen uygulama içi bildirimde, mesajlaşma platformu “WhatsApp şartlarını ve gizlilik politikasını güncelliyor” ifadesini kullanıyor. Bildirim ayrıca, şirketin kullanıcı verilerini nasıl işlediği, işletmelerin WhatsApp sohbetlerini saklamak ve yönetmek için Facebook hizmetlerini nasıl kullanabilecekleri ve WhatsApp’ın Facebook ile nasıl entegre olduğu olmak üzere getireceği önemli güncellemeleri de belirtti.

8 Şubattan Önce Şartları Kabul Etmeyenler Uygulamadan Men Edilecek

Farkında olmayanlar için, WhatsApp’ın yeni ve güncellenmiş şartları ve gizlilik politikası 8 Şubat 2021’de yürürlüğe girecek. Mesajlaşma platformu, kullanıcıların bu şartları ve değişiklikleri belirlenen tarihten önce kabul etmesini gerektiriyor. Herhangi biri şartları kabul etmezse, kullanıcı 8 Şubat’tan sonra mesajlaşma platformunu kullanmaktan men edilecektir.

Güncellenen hizmet şartları ve gizlilik politikası uyarınca, WhatsApp topladığı ve sakladığı verileri açıkladı. Mesajlaşma platformu, “Bir kullanıcı bir mesaj içinde medyayı ilettiğinde, ek iletilerin daha verimli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olmak için bu medyayı geçici olarak sunucularımızda şifrelenmiş biçimde saklıyoruz.” Ek olarak, Facebook’un sahibi olduğu şirket, kullanıcı bağlantılarıyla ilgili ayrıntıları da güncelledi. WhatsApp, “Kişilerinizden herhangi biri henüz Hizmetlerimizi kullanmıyorsa, bu bilgileri sizin için bu kişilerin tarafımızdan tanımlanamamasını sağlayacak şekilde yöneteceğiz.”

Whatsapp İşlemler ve Ödeme Verileri

Platform ayrıca, ödeme hesabı ve işlem bilgileri ve daha fazlasıyla ilgili ek bilgiler sağladığı bir “İşlemler ve Ödeme Verileri” bölümü de ekledi. Şirket, “Ödeme hizmetlerimizi kullanıyorsanız veya hizmetlerimizi satın alma veya diğer finansal işlemler için kullanıyorsanız, ödeme hesabı ve işlem bilgileri dahil olmak üzere sizinle ilgili ek bilgileri işleriz. Ödeme hesabı ve işlem bilgileri, işlemi tamamlamak için gereken bilgileri içerir. Ülkenizde veya bölgenizde bulunan ödeme hizmetlerimizi kullanıyorsanız, gizlilik uygulamalarımız geçerli ödeme gizlilik politikasında açıklanmaktadır. “

Mesajlaşma platformu, uygulamanın “cihaz ve bağlantı bilgilerini” ve “konum bilgilerini” nasıl işlediğini de ayrıntılı olarak açıkladı. “Hizmetlerimizi kurduğunuzda, eriştiğinizde veya kullandığınızda cihaza ve bağlantıya özgü bilgileri topluyoruz. Bu, donanım modeli, işletim sistemi bilgileri, pil seviyesi, sinyal gücü, uygulama sürümü, tarayıcı bilgileri, mobil ağ, bağlantı bilgileri (telefon numarası, mobil operatör veya ISS dahil), dil ve saat dilimi, IP adresi, cihaz işlemleri gibi bilgileri içerir.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...