Planlanan WhatsApp Güncellemesi : Videoyu Sessize Alma

by Ayse Genc
whatsapp

WhatsApp, son birkaç gün içinde birkaç yeni özellik tanıttı. Mesajlaşma uygulamasının, videoları kişilerinize göndermeden veya durum olarak yüklemeden önce sessize almanıza izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildirdi. Yeni özellik kısa süre önce WABetaInfo tarafından Android için WhatsApp 2.20.207.2 beta sürümünde görüldü. Ayrıca, yeni özelliğin gelecekteki güncellemede tanıtılacağını iddia ediliyor.

WhatsApp Videoyu Sessize Alma Özelliği

Gelişmiş duvar kağıdı özelliklerini ve kaybolan mesajları etkinleştirdikten sonra, WhatsApp şimdi yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Gelecekteki bir güncellemede mevcut olan bir sonraki özellik, bir kişiye göndermeden veya durum güncellemelerinizden önce videoların sesini kapatmanıza izin verecektir.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ve bize yeni özelliğe bir göz atan bir ekran görüntüsü. Birisine göndermek için bir video seçtikten sonra; artık sadece video klibi düzenleyebiliyoruz. Bunun hemen altında, göndermeden önce video klibi sessize alabileceğimiz veya sesini açabileceğimiz bir ses simgesi olacaktır. Yeni özellik hala geliştirme aşamasındadır; ancak, bu yeni özelliğin yakında kullanıma sunulacak gibi duruyor.  Sessiz video özelliği, Instagram, Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında zaten mevcut. Ayrıca WhatsApp, iOS için WhatsApp 2.20.130.1 beta sürümünde yer alan ‘Daha Sonra Oku’ özelliği üzerinde de çalışıyor.

Daha Sonra Oku Özelliği

Wabetainfo blogunda “Daha Sonra Oku” özelliğinin neredeyse “Arşivlenmiş Sohbetler” özelliğine benzediğini ifade etti. Ancak, arşivlenmiş sohbetten yeni bir mesaj geldiğinde kullanıcılar bir bildirim alacak. Ancak “Daha Sonra Oku” modunda herhangi bir bildirim almazsınız. Ayrıca, mesajlaşma uygulaması “Daha Sonra Oku” bölümüne bir düzenle butonu eklemeyi de planlıyor. Bununla arşivlenmiş ayarları düzenleyebileceksiniz.

Dahası, WhatsApp kısa süre önce Kaybolan Mesajları duyurdu. Kaybolan Mesajlar özelliği modu açıkken, yedi gün sonra tüm resimleri, videoları kaldıracaktır. Kaybolan Mesajlar ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için önceki makalemize göz atabilirsiniz. Ayrıca, mesajlaşma platformundaki bir başka gelişme, kullanıcıların kolayca para transfer etmelerine yardımcı olan WhatsApp Pay’dir. Hindistan’da kullanıma sunulan bu özellik ile uygulama üzerinden para transferi yapılabilir. Diğer ülkeler için de çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...