Apple Car Üretimi için Apple, Hyundai Motor ile Görüşüyor

by Ayse Genc
apple car

 Son haftalarda “Apple Car” hakkında daha fazla söylenti duymaya başladık. Apple’ın gerçekten de otomobil üreticileriyle ilk elektrikli otomobilini üretmek için görüşmelerde bulunduğu görülüyor. Kore web sitesi Hankyung’dan gelen bir haberin ardından Hyundai, Apple ile yeni otomobilini üretme konusunda erken görüşmelerde bulunduğunu doğruladı.

Kore web sitesinden alınan orijinal rapor, Apple’ın uzun süredir söylentilere konu olan Apple Car ‘ı üretmek için Hyundai Motor ile görüştüğünü iddia etti. Hyundai, Apple’ın hem elektrikli araçlarını üretmesine hem de Apple Car ‘a güç sağlayacak özel pilleri geliştirmesine yardımcı olacak.

Hankyung’a göre, Apple Car bileşenlerinin geliştirilmesinin bir kısmı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hyundai Motors tesislerinden birinde gerçekleşecek. Rapor ayrıca, Bloomberg’in bugün erken saatlerde Apple Car’ın hala beş ila yedi yıl uzakta olduğu hakkında söylediklerini doğruluyor. Söz konusu otomobilin 2027’de tanıtılacağını iddia ediliyor.

Birçok Otomobil Üreticileri İle Görüşülüyor

Ancak daha ilginç ve beklenmedik olan ise Hyundai’nin bizzat bu söylentileri rapordan sonra doğrulamasıdır. Şirket sözcüsü CNBC ‘ye yaptığı açıklamada, Apple’ın “Hyundai Motor da dahil olmak üzere çeşitli küresel otomobil üreticileriyle” görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Cupertino merkezli Apple‘ın otomobil üretmeye hazır tesisleri olmaması nedeniyle, şirketin kendi elektrikli arabasını üretmesi için ortaklara güveneceği söylentileri ilk kez karşımıza çıkmıyor. Geçen yıl Reuters, Apple Car üretiminin 2024 yılında daha uzun menzil ve aynı zamanda daha düşük maliyet sunan bir “çığır açan pil teknolojisi” ile başlamasının beklendiğini bildirdi.

Apple’ın Apple Car ‘ı ne zaman piyasaya süreceği hala belirsiz, ancak görünen o ki şirket hala onu önümüzdeki on yıldan önce tanıtmak için tutarlı planlar üzerinde çalışıyor.

Bu Zamana Kadar Apple Car ile İlgili İddia Edilenler   

apple car

Apple’ın birkaç yıl sonra başlatmayı planladığı bir elektrikli araç projesi üzerinde çalıştığına inanılıyor. Çok gizli projenin Kaliforniya, Sunnyvale’de “SG5” adlı gizli bir laboratuvarda çalıştığı iddia ediliyor.

● Apple tasarımı elektrikli araba

● “Project Titan” olarak bilinir

● Şu anda test edilen sürücüsüz sistemler

● Proje yön konusunda liderlik kargaşasıyla karşı karşıya

● 2019’da Drive.AI satın alındı

● 2023 ile 2025 arasında otomobil lansmanı bekleniyor

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz

Related Posts

Yorum Bırakın...