Galaxy S21 Serisi CES 2021’de Tanıtıldı

by Ayse Genc
Galaxy S21

CES 2021’in son günü ve Samsung, Galaxy S21, S21 Ultra ve S21 Plus’ın yanı sıra yeni Galaxy Buds Pro, S-Pen ve SmartTag izleyicisini sergiledi. Samsung, S21, S21 Plus ve S21 Ultra’dan oluşan yeni amiral gemisi Galaxy S21 serisini aynı yoğun hafta boyunca bir Unpacked Etkinliği’nde piyasaya sürmeye karar verdi. Normalden yaklaşık bir ay önce gelen lansman, Galaxy Buds Pro kulaklıkları ve SmartTag nesne izleyiciyi de içeriyor.

Yeni Galaxy S21 tamamen metal. 48 ile 120 hz arasında uyarlanabilir yenilemeyi ve iyileştirilmiş mavi ışık korumasını destekleyen bir ekranla geliyor. Daha iyi dayanıklılık için daha sert cama sahip ve daha iyi kamera üçlüsü ve yapay zekâ ile yeni fotoğraf işleme donanımı var. Videolardan 8K fotoğraflar çekebilir, aynı anda fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Ayrıca en iyi çekim modu elde edebilirsiniz. Aralarında hızlı geçiş yaparak video için çok kameralı bir görünüm de ekler. Telefon, güncellenmiş güvenlik donanımı ile daha hızlı işlem için güncellenmiş bir işlemciye de sahip. Samsung, oyunları optimize etmek için oyun geliştirici araçlarının üreticisi Unity ile çalıştı.

Galaxy S21 Ultra

Galaxy S21

Galaxy S21 Ultra, diğer S21 telefonlarına kıyasla daha iyi bir işlemciye, ekrana ve kameralara sahip. Düşük ışıkta daha iyi görüntüler elde etmek için ekstra piksel sağlayan yeni bir 108 megapiksel görüntü sensörüne sahip. Yeni bir algoritma, geniş ve telefoto arasında daha iyi yakınlaştırma sağlamak için yeni katlanmış merceğin avantajını ve kamera sarsıntısını azaltmak için kilitleme özelliğini kullanıyor.

Samsung, üçüncü taraf hizmetlerle uyumluluğu iyileştirdi. Örneğin artık kendi mesajlaşma sistemi üzerinden yeniden yönlendirme yapmak yerine Android mesajlarını kullanıyor. SmartThings uygulamasında, Google’ın Android Auto ve Nest gibi Android API’leri için daha fazla destek var.

Yeni ekran daha düşük güç gerektiriyor ve pilden tasarruf etmek için anında 10 ile 120 Hz arasında geçiş yapabiliyor. S Pen Pro, Bluetooth işlemleriyle yenilendi ve Wacom ile birlikte yeni S Pen oluşturuldu. Üç model, Note serisi telefonlarında kullanılan S Pen kalemini destekliyor. Ancak üç model de şarj cihazı olmadan gönderiliyor. Samsung bunun sürdürülebilirlik nedenleriyle olduğunu söyledi.

Galaxy S21

Samsung, Nesnelerin İnterneti teknolojisini, telefonunuzdaki bir SmartThings Find uygulamasıyla, herhangi bir şeyi (veya herhangi birini) izlemek için küçük taşınabilir cihazlar olan Galaxy SmartTag ve SmartTag Plus’a (ultra geniş bant kablosuz) getiriyor. Yine de sadece telefonlar değil. Şirket, Galaxy Buds Pro’yu da geliştirilmiş sesle piyasaya sürdü. Daha iyi bas için küçük bir woofer eklediler. 360 surround için hareket izleme sensörlerine, Dolby sese ve ayrıca aktif gürültü engellemeye sahiptirler. Mikrofon, daha yönlü olacak şekilde geliştirildi ve rüzgâr sesini en aza indirmek için ince ayarlarla daha kapalı bir oturuma sahip.

S21 Serisi Fiyatları

Galaxy S21 799 dolar (5880,29 TL ),  S21 + 999 dolar (7352,20 TL  ), S21 Ultra 1199 dolar (8824,11 ). S21 ve S21 + mor, siyah, gri, beyaz ve pembe. S21 Ultra ise siyah, gümüş, kahverengi, titanyum ve lacivert renklerde satışa sunulacak. Perşembe günü ön siparişe açılacaktır. Tüm cihazlar 29 Ocak’ta gönderilmeye başlayacak

Samsung Galaxy S21 Plus’ı doğrudan Samsung’dan ön sipariş verebilirsiniz.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...