Samsung Şarj Cihazlarını Kutudan Çıkarıyor

by Ayse Genc
samsung

Samsung, gelecekteki telefonlardan şarj cihazlarını ve kulaklıkları kademeli olarak kaldıracak. Samsung gelecekteki telefonlarının da şarj tuğlalarıyla gelmeyeceğini açıkladı. Samsung, neden artık kutuda kulaklık ve şarj tuğlası bulunmadığına ilişkin bir soru-cevapta, aksesuarları telefonlarından kademeli olarak çıkarmanın, onları daha sürdürülebilir hale getirmeye yardımcı olabileceğine inandığını söylüyor.

Bu cevap, telefonlarının gelecek nesillerinin birlikte verilen aksesuarlarla gelmeyebileceğini, ancak bazılarının gelebileceğini ima ediyor. Samsung, katlanabilir telefonlarından daha uygun fiyatlı seçeneklerine kadar Galaxy olarak markaladığı başka telefonlara, bir süre daha şarj cihazı dahil etmek için kendine yer bıraktı. Belki Samsung, şarj cihazını daha ucuz telefonlarda saklamak istiyor. Böylece teknoloji meraklısı olmayan kişilerin onları satın alma olasılığı daha yüksek olacak veya belki de 2.000 dolarlık telefonlarını satın alan insanları üzmek istemiyor. İkisini birden yapabilir veya hiçbirini yapmayabilir. Ancak şirket, Apple’ın mevcut telefon serisinden fişleri çekme yolunu izliyor görünmüyor. Note 20 Ultra ve Note 10’un listeleri hala kutuda gelen bir şarj cihazını gösteriyor.

samsung

Eski ürünleri, en son ve en iyisine dahil olmayan bir şeyle gönderen bir şirket tuhaf görünebilir. Ancak bu tüketicilerin YouTube’da bir telefonun kutusunun açılmasını izleyip, ardından kesinlikle farklı bir deneyime sahip olacakları garip bir durum. Hangi yaklaşımın doğru olduğu, gerçekten neyi optimize ettiğinize bağlıdır.

Samsung ’un Konuyla İlgili Açıklaması:

“Gittikçe daha fazla Galaxy kullanıcısının halihazırda sahip oldukları aksesuarları yeniden kullandığını ve daha iyi geri dönüşüm alışkanlıklarını teşvik etmek için günlük yaşamlarında sürdürülebilir seçimler yaptığını keşfettik. Bu yolculukta Galaxy topluluğumuzu desteklemek için, en yeni Galaxy akıllı telefon serimizdeki şarj cihazı fişini ve kulaklıkları çıkarmaya geçiyoruz. Şarj cihazı fişlerinin ve kulaklıkların kutudan çıkan cihaz ambalajımızdan kademeli olarak çıkarılmasının, sürdürülebilir tüketim sorunlarının ele alınmasına yardımcı olabileceğine ve tüketicilerin yeni telefonlarla sürekli olarak gereksiz şarj cihazı aksesuarları almaya yönelik hissedebilecekleri her türlü baskıyı ortadan kaldırabileceğine inanıyoruz. Ayrıca 2017’den beri standartlaştırılmış USB-C tipi şarj bağlantı noktaları uyguluyoruz, böylece eski şarj cihazları en yeni Galaxy modellerimizle hala uyumlu olabilir.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...