MacBook SD Kart Yuvası ile Gelebilir

by Ayse Genc
MacBook

Apple’ın 2021 MacBook Profesyonellerinin SD kart yuvasını geri getireceği bildiriliyor. Bloomberg’den Mark Gurman’ın yayınladığı yeni bir rapora göre, Apple, MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarının 2021 modeline entegre bir SD kart yuvası getirebilir. SD kart yuvalı MacBook Pro, 2021’de Touch Bar gelmeyecek. Apple, yakında çıkacak olan MacBook Pro yeniden tasarımında Touch Bar’ı kaldırmayı planlıyor. Ancak bir SD kart ekleyebilir. Ayrıca 2021 modelleri 5G kazanmayacak. Yeni bir MacBook Air raporları arasındaki diğer söylentiler, MacBook Pro’nun temel özelliklerin eklenmesi ve kaldırılmasıyla ilgili önemli bir yenileme olacağını söylüyor.

Bloomberg’e göre, bir sonraki MacBook Pro, SD kart yuvasını yeniden tanıtacak. En son 2016’nın MacBook Pro modellerinde görülen bu yuva, fotoğrafçıların SD kartları doğrudan kameralarından alıp Mac’e yüklemelerine olanak tanıyacak. Analist Ming-Chi Kuo’nun son raporlarını destekleyen Bloomberg, Touch Bar’ın da bırakılacağını söylüyor.

Apple, 2016 yeniden tasarımında bu özelliği kaldırdığından beri Pro serisi, dört evrensel USB-C bağlantı noktası lehine tüm bağlantı noktalarını dizüstü bilgisayarlardan çıkaran bir SD kart yuvası sunmadı. Bu, fotoğraf ve videoları düzenlemek için bilgisayarlarına aktarmak için popüler bellek kartı formatına güvenen birçok profesyonel kullanıcıyı, aynı işlevselliği elde etmek için çok beğenilen dongle’lara yönelmeye zorladı.

MacBook Touch Bar Ara Yüzünün Kaldırılması

Haber, Gurman’ın Apple’ın yaklaşmakta olan 14 inç ve 16 inç tasarımlar için planladığı değişikliklerin bazılarını başlangıçta detaylandıran önceki bir raporunun ardından geldi. Bu değişiklikler arasında, fiziksel işlev tuşları karşılığında tartışmalı Touch Bar ara yüzünün kaldırılması. Son iPad Pro, iPad Air ve iPhone 12 serileriyle uyumlu daha kare biçimli bir tasarım sunuyor. Daha parlak görüntüler eklemek için Apple’ın manyetik MagSafe şarj cihazlarını geri getiriyor. Üst düzey dizüstü bilgisayarların Intel’in işlemcilerinden Apple’ın şirket içi ARM tabanlı M1 yonga setinin daha güçlü bir sürümüne geçtiğini görecek olan en büyük değişikliğe ek olarak hepsi bu. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni dizüstü bilgisayarların ek bağlantı noktaları sunacağını iddia ederek bu raporları doğruladı. Bu özellikle SD kart yuvasının ilk onayını işaret ediyor.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videou anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...