Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
windows 10 sıfırlama

Windows 10 sıfırlama nasıl yapılır? Bilgisayar nasıl tamamen sıfırlanır? İşte tüm sorularınızın cevap bulacağı bir yazımızla daha karşınızdayız! Okumaya devam edin.

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır? Windows 10 işletim sistemini hala kullanıyorsanız; bu işletim sisteminin ne kadar iyi ve sorunsuz çalıştığını biliyorsunuz. Mükemmel işleyen sistemine rağmen bazı hatalar meydana gelebilir; örneğin dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız pil gücünüz çok hızlı bitebilir, sisteminiz tamamen yavaşlayabilir ya da indirdiğiniz güvensiz bir dosya yüzünden bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Yaşadığınız sorun her ne ise Windows 10’u bilgisayarınızdan silip yeniden kurarak bilgisayarınızı kurtarabilir, daha iyi bir performans göstermesini sağlayabilirsiniz!

Başlamadan önce sistem yedeğinizi aldığınızdan ve tüm bilgilerinizi depoladığınızdan emin olun. Hadi başlayalım!

  1. Bilgisayarınızı açın.
  2. Başlat çubuğunda yer alan arama çubuğuna Sıfırla yazıp tıklayın, ya da Ayarlar’a, ardından Güncelleme ve Güvenlik’e, ardından da Kurtarma’ya gidin.
  3. Başlayın’a tıklayın.
  4. Eğer Dosyalarımı Sakla seçeneğine tıklarsanız yüklediğiniz tüm uygulamalar ve bilgisayarınızda değiştirdiğiniz ayarlar kaldırılır fakat dosyalarınız depolanmaya devam eder; eğer Kaldır seçeneğine basarsanız bilgisayarınızdaki her şey silinecek ve sıfırlanacaktır. İkisinden birii seçin.
  5. Ayarlamalarınızı seçin.
  6. İlerleyin.
  7. Eğer dosyalarınızı saklamayı tercih ediyorsanız bu adımda sistem size hangilerini saklamak istediğinizi soracaktır. Silinmesini istemediğiniz dosyaları seçin ve ilerlemeye devam edin.
  8. Sıfırla’ya tıklayın.
  9. Eğer sistem kurtarma anahtarı sorarsa; aka.ms/myrecoverykey adresine giderek Microsoft hesabınızla giriş yapın ve kurtarma anahtarını bulun.

İşte bu kadar! Bu adımlardan sonra bilgisayarınız eğer kendiliğinden yapmıyorsa sizin tarafınızdan yeniden başlatılacak ve karşınıza kurulum ekranı çıkacaktır. Yaşadığınız sorun her ne ise artık karşınıza çıkmayacağından emin olabilirsiniz! Her gün yenisini eklediğimiz bilgilendirici yazılarımızı takip etmeyi ve sorularınız olursa yorumlar kısmında bize belirtmeyi unutmayın. Mutlu günler dileriz!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...