Windows 11 İsteğe Bağlı Güncelleştirme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
windows 11 isteğe bağlı güncelleştirme

Windows 11 isteğe bağlı güncelleştirme nasıl yapılır? Windows 11 otomatik olarak güncellenir mi? Aklınızdaki tüm sorulara yanıt olacak bir başka sorumuz ile buradayız! Windows 11 hakkındaki tüm ipuçlarından bahsettiğimiz yazılarımıza göz atmayı unutmayın!

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11’i çıkardığından beri düzenli aralıklarla iyileştirme amaçlı güncellemeler yapıyor. Daha iyi bir kullanım amaçlayan Microsoft, çıkan hataları düzeltmek, sistem performansını daha iyi hale getirmek ve bilgisayarınızı daha güvenli bir hale getirmek için yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor.

Tüm bu güncelleştirmelerin yanında, birtakım Windows 11 isteğe bağlı güncelleştirme türleri de mevcut. Microsoft’un kendi güncelleştirmelerini de kapsayan bu güncellemeler, birçok farklı türlere ayrılabilir.

Windows İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler Yapılmalı Mı?

Microsoft kullanıcıları iyi bilirler ki, çoğu güncelleme kendiliğinden otomatik olarak yapılır. Bazen bilgisayarı kapatırken güncelleştirme geldiğini görebiliriz, böyle olduğu durumlarda güncelleme yapmamayı seçsek de bazı zamanlarda bilgisayarı kapatırken otomatik olarak güncelleme yapıldığını görürüz. Bunun sebebi, güncellemenin son zamanının yaklaşmasıdır. İşin özü, Microsoft daha iyi bir deneyim için bilgisayarınızı güncellemenizi zorunlu tutar. Bu yüzden, bazen istemesek de bilgisayarımız otomatik olarak güncellenebilir, bunun önüne geçemeyebiliriz. İsteğe bağlı güncellemeler de, her ne kadar isteğe bağlı olsa da zamanı geldiğinde yapılması gerekir.

Windows isteğe bağlı güncelleştirmeler yapılmalı mı? diye soruyorsanız, bazı güncelleştirmeler gerekli olabilir. Güncelleştirmeler genellikle iyileştirme amaçlı olduğu için, mevcut sürümünüzdeki hataları önlemek ve daha iyi bir sisteme sahip olmanızı sağlar. Bu yüzden, isteğe bağlı güncelleştirmeler manuel olarak yapılmasa da süresi geldiği zaman otomatik olarak zaten güncellenecektir.

Windows 11 İsteğe Bağı Güncelleştirme Nasıl Yapılır?

Windows 11 isteğe bağlı güncelleme nasıl yapılır? Bu yazımızda isteğe bağlı güncelleştirmeleri hızlıca nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

  1. Başlat menüsüne tıklayın.
  2. Ayarlar’ı açın.
  3. Güncelleştirme ve Güvenlik’e tıklayın.
  4. Gelişmiş seçenekler’e tıklayın.
  5. İsteğe bağı güncelleştirmeler’e tıklayın.
  6. Güncellemelere göz atarak güncellemek istediklerinizin üzerine basıp indirebilirsiniz.

İşte bu kadar! Bu adımları tamamladığınız zaman, güncelleştirmek istediğiniz Windows 11 isteğe bağlı güncelleştirme tamamlanacaktır. Söylediğimiz gibi, bu güncelleştirmeler yeni sürüm iyileştirmeleri içeriyorsa, süre dolduğu zaman kendi kendine güncellemeler zaten yapılacaktır.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...