Windows Görev Yöneticisi Açma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
windows görev yöneticisi açma

Windows Görev Yöneticisi Açma nasıl yapılır? Görev Yöneticisi nasıl girilir? Görev Yöneticisi nerede bulunur? Bugün size bunları anlatıyoruz!

Windows Görev Yöneticisi Açma nasıl yapılır?

Windows Görev Yöneticisi Açma nasıl yapılır? Bilgisayar kullanmakta acemi ya da usta olun; güncellenen Windows sürümleri ile Windows’ta görev yöneticisine nasıl girileceğini bilmiyor olabilirsiniz. Görev yöneticisinden birçok işinizi halledebildiğiniz için nasıl açılacağını mutlaka bilmeniz gerekiyor!

Görev Yöneticisi Nerede Bulunur?

Görev Yöneticisi nerede bulunur? Görev yöneticisinden sadece bilgisayarınızda açık olan programları yönetmekle kalmayıp bilgisayarınızın performansını denetleyebilir, en çok kaynağı hangi uygulamanın kullandığını görebilir ya da bilgisayarınızdaki görevleri yönetebilirsiniz. Hem Windows 10’da, hem Windows 11’de görev yöneticisini açmanın çeşitli yolları vardır.

Görev Yöneticisi Nasıl Girilir?

Görev Yöneticisi nasıl girilir? Aşağıda sizin için görev yöneticisine gitmenin birkaç yolunu anlatıyoruz.

  1. CTRL + Alt + ESC kısayolu ile görev yöneticisini kolayca açabilirsiniz, hatta bu yöntem diğer yöntemlere göre belki de en hızlısıdır!
  2. Görev çubuğundaki Windows simgesine sağ tık ile tıklayarak görev yöneticisine gidebilirsiniz. Bu yöntem şu anlık sadece Windows 10’da çalışır; Windows 11’de bu özellik kaldırılmıştı. Ama kim bilir, belki de ilerleyen zamanlarda bu özellik tekrar aktifleştirilebilir!
  3. CTRL + Alt + Delete klavye kısayollarını kullandıktan sonra görev yöneticisini seçin.
  4. Win + R kısayolunu kullanın, ardından açılan pencereye “taskmgr” yazıp enter tuşuna tıklayın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...