YouTube Videosundan GIF Nasıl Yapılır

by teknohall
YouTube Videosundan GIF Oluşturmak

GIF’ler, mesajlarının metin içeriğini canlandırmalarına ve duygularını görüntülerle doğru bir şekilde ifade etmelerine izin verdiği için sosyal medya kullanıcıları arasında çok popüler. Çevrimiçi animasyonlu gifler oluşturmak önemli bir beceri gerektirir. Ancak mevcut çevrimiçi videolardan, örneğin YouTube gibi sitelerden alınan animasyonlu görüntüleri kullanarak ücretsiz olarak kolayca animasyonlu gifler oluşturabilirsiniz .
Geçmişte, videolardan gif oluşturmak için Photoshop gibi programları kullanmanız gerekirdi, ancak artık durum böyle değil.

Bir YouTube videosunu veya bir kısmını GIF’e dönüştürmenin çeşitli yolları var.Eğer animasyonlu görüntüleri nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, hemen anlatmaya başlıyorum.

YouTube Videosundan Kolayca GIF Oluşturmak

Bir YouTube klibini GIF’e dönüştürmenin en basit yolu, düzenlemek istediğiniz videoyu seçip URL çubuğuna «www» dan sonra “gif” eklemektir. 

Bunu yaptığınızda, çalışma menüsü otomatik olarak açılacaktır ve orada videoya uygulamak isteyebileceğiniz araçların ve efektlerin bir listesini aşağıdaki gibi göreceksiniz. 

YouTube Videosundan GIF Oluşturmak

Sayfanın altında bir zaman çizelgesi bulacaksınız ve buradan GIF’e dönüştürmek istediğiniz klibin başlangıç ​​ve bitiş zamanını ayarlayabiliyorsunuz. Videonun hangi bölümünü istiyorsanız zaman aralığını ona göre belirlemelisiniz.

YouTube Videosundan GIF Oluşturmak

Zaman aralığını seçtikten sonra soldaki menü öğelerini kullanarak alt yazma flulaştırma gibi diğer özellikleri de kullanabilirsiniz. GIF dosyanız hazır olduğunda sol alt köşedeki yeşil çek işaretine basın.

YouTube Videosundan GIF Oluşturmak

Ardından ‘GIF Oluştur’a tıklayabilirsiniz ve size GIF’i adlandırma, etiket ekleme ve onu herkese açık veya özel yapma gibi seçeneklerin verileceği bir ayarlar menüsü açılacaktır.

YouTube Videosundan GIF Oluşturmak
YouTube Videosundan GIF Oluşturmak

Next(İlerle) dediğiniz zaman açılan pencerede aşağıda gördüğünüz butona tıklayarak devam edin.

YouTube

Artık hazırladığınız GIF dosyasını indirebilirsiniz.

YouTube

Bu Seçenek Ücretsiz Olarak Sunuluyor mu?

GIF’in adını tanıttıktan sonra, bazı gelişmiş özelliklerin keyfini çıkarabilmeniz için size premium olma seçeneği sunulacaktır. Hizmeti satın almak zorunlu değildir, bu nedenle teklifi reddetmeniz ve GIF’i indirmeniz yeterlidir.

Bununla birlikte, GIF’i kaydetmek için tek gereklilik kayıtlı bir kullanıcı olmaktır ve tek dezavantajı, hizmet filigranının yalnızca premium’a geçtiğinizde kaldırılabilmesidir.

YouTube Videosundan GIF

İlginizi çekecek yazılar:

Nasıl Yapılır TeknoHall Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

https://gifs.com/gif/gif-oluturma-QkOYL5
https://gifs.com/gif/gif-oluturma-QkOYL5

Related Posts

Yorum Bırakın...