Android ile USB Bellek Kullanma Nasıl Olur?

by Merve Taş
Android ile USB Bellek Kullanma Nasıl Olur

Android ile USB Bellek Kullanma Nasıl Olur?

Android ile USB Bellek Kullanma Nasıl Olur?

Android ile USB Bellek Kullanma Nasıl Olur? Android cihazlar şarj için USB bağlantı noktalarına sahiptir ve dosya transferi için de kullanılabilirler. Android telefonunuzla bir USB belleği bilgisayarınızdaki gibi kullanabilirsiniz. Tahmin ettiğinizden daha kolay.

Genellikle dosya transferini bir USB kablosuyla veya internet üzerinden göndererek yaparız. Bu yöntemler sorunsuz çalışır, ancak USB bellek kullanmanın da avantajları var. Onu, telefonunuz için mini bir harici disk gibi düşünebilirsiniz.

Android telefonlarda genellikle tam boy (Type-A) USB bağlantı noktaları yoktur. Ancak hem Type-A hem de Type-C konektörlere sahip “çift sürücülü” USB bellekler Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Ancak çoğu kişinin Type-A USB belleği bulunabilir. Neyse ki, piyasada bulunan neredeyse her Android telefon ve tablet, bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Bir Type-A USB sürücüyü USB-C bağlantı noktasıyla kullanabilmek için sadece uygun bir adaptöre ihtiyacınız var. Bu adaptörler bazen “USB on-the-go” veya “USB OTG” olarak adlandırılır, ancak hepsi aynı tür adaptördür.

 1. Yukardaki bilgilerle USB belleği telefon veya tabletinize bağlayın.
 2. Sürücüyü takınca, “USB depolama eklendi” veya sürücünün adıyla bir bildirim görünecektir.
 3. Bildirimin iki seçeneği olacak: “Aç/Keşfet” ve “Çıkart/Ejekte Et”.
 4. İçeriği görmek için “Aç” seçeneğine dokunun.
 5. Android cihazınızdaki varsayılan dosya gezgini uygulamasına götürüleceksiniz. Doğrudan USB sürücüsüne açılmazsa önce dizini bulmanız gerekebilir. Şimdi, USB sürücünüzdeki tüm klasörleri ve dosyaları göz atabilirsiniz!

Android cihazınızdaki USB sürücüye dosya aktarımı biraz karmaşık olabilir. Bazı dosya yöneticisi uygulamaları bunu desteklemeyebilir. Samsung’un yerleşik dosya yöneticisi olan “Dosyalarım”ı kullanacağız.

 1. USB sürücünüz takılıyken, aktarılacak bir fotoğraf, video veya başka bir dosya bulun.
 2. Dosyayı veya dosyaları seçmek için dokunup basılı tutun.
 3. Ekranın alt kısmında hızlı işlem menüsü görünecektir.
 4. “Taşı” düğmesine dokunun.
 5. Menü daha sonra “Buraya Taşı” ve “İptal” olmak üzere iki seçeneğe dönecektir.
 6. Dosyayı taşımak istediğiniz USB sürücüsündeki klasöre gidin, ardından “Buraya Taşı”ya dokunun.

Bu kadar! Aynı yöntemi kullanarak dosyaları USB sürücünüzden Android cihazınıza da taşıyabilirsiniz.

Birçok Android cihaz artık SD kart yuvalarıyla gelmiyor, ancak kullanışlı bir adaptör ve güzel bir USB sürücü, telefonunuzdan düzenli olarak dosyaları başka depolama alanlarına taşımak için ihtiyacınız olan tek şey. Eğer bunu sıkça yapıyorsanız, işinizi kolaylaştırmak için bir “çift sürücülü” USB bellek edinmek mantıklı olabilir.”

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...