Android İnternet Tarayıcısı Değiştirme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
Android İnternet Tarayıcısı Değiştirme

Android İnternet Tarayıcısı Değiştirme Nasıl Yapılır? Android telefon ve cihazlarınızda varsayılan tarayıcınızı nasıl değiştirebileceğinizi anlattığımız içeriğimize hoş geldiniz!

Android işletim sistemini kullanan bir telefon ya da tablet kullanıyorsanız, IOS’a kıyasla birçok tarayıcıyı kullanabileceğinizi biliyorsunuz demektir. Genellikle çoğu Android telefonun varsayılan tarayıcısı Chrome olarak gelir. Birçoğumuz Google Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak kullansak da, başka web tarayıcılar kullananlar da elbet mevcut. Peki, telefon ya da tabletimizde varsayılan tarayıcımızı nasıl değiştireceğiz? Yazımızın devamında size bunu kısaca anlatacağız.

Android İnternet Tarayıcısı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Android İnternet Tarayıcısı Değiştirme Nasıl Yapılır? Google Chrome’un varsayılan tarayıcı olarak geldiği çoğu Android telefon ya da tabletlerde, birçoğumuz Chrome kullanmaya devam ediyoruz. Chrome kendi başına çok yeterli bir web tarayıcı olsa da, bazı kullanıcılar başka tarayıcıları da kullanıyor. Zamana yenik düşmeyip yıllardır hala kullanılan Firefox ya da Opera gibi web tarayıcılarını kullanıyorsanız, cihazınızda kolayca varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz.

Android Tarayıcı Değişikliği Nasıl Yapılır?

Şimdi size, telefon ya da tabletinizden en kısa şekilde Android tarayıcı değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

  1. Telefonunuzun tuş kilidini açın ve Ayarlar’a tıklayın.
  2. Ayarlar uygulamasından Uygulama kısmını bulun ve tıklayın.
  3. Varsayılan Uygulamalar kısmına tıklayın.
  4. Tarayıcı Uygulaması’na tıklayın.

Bu kısımda, eğer telefonunuzda Chrome dışında başka tarayıcı varsa hangisini varsayılan olarak seçebileceğinizi görebilirsiniz. Varsayılan tarayıcı olarak belirlemek istediğiniz uygulamaya tıklayın ve “Varsayılan olarak ayarla” kısmına tıklayın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...