iPhone Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
iPhone Yeniden Başlatma

iPhone Yeniden Başlatma nasıl yapılır?

iPhone Yeniden Başlatma

iPhone Yeniden Başlatma nasıl yapılır? Telefonunuzu yeniden başlatarak anlık gelişen sorunları çözebilirsiniz. Tüm modeller için geçerli olan yeniden başlatma adımlarını anlatacağız.

Diğer yazılımlara göre iOS’un en büyük farklarından biri, sık sık yeniden başlatmanızın gerekmemesidir; çünkü sistem aylarca kapanmayan ya da reset atılmayan telefonlarda bile benzersiz bir şekilde çalışır. Yine de, ara sıra yazılımsal ya da başka bir sebepten ötürü telefonumuzda problem yaşıyorsak, yeniden başlatmak her zaman için en kolay çözümdür.

Siriyi Kullanın

Telefonunuz eğer iOS 16 yazılımına sahipse, Siri’yi kullanarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Siri’yi açın ve telefonu yeniden başlatması için ona komut verin.

Ses Tuşunu Kullanın

Telefonunuzun ses tuşuna elinizi çekmeden basılı tutarsanız, kendi kendine komutu algılayıp sistemi yeniden başlatacaktır.

Tuş Kilini Düğmesini Deneyin

Eğer telefonunuz Touch ID’ye sahip bir iPhone ise; yanda bulunan güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzu kapatabilirsiniz. Yeniden başlatmak için ise güç ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutabilirsiniz.

İşte bu kadar! Sizin için hazırladığımız tüm yazılardan haberdar olmak için aktif olarak her gün web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. İşinize yarayabilecek birçok güncel teknolojik haberleri buradan edinebilirsiniz! Sorunuz olursa yorumlar kısmına bekliyoruz. Herkese mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler dileriz!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...