Apple Type-C USB Geçişini Ateşledi!

by Merve Taş
Apple Type-C USB

Apple Type-C USB geçişini artık resmen ateşledi!

Apple Type-C USB Kullanımı Hakkında Açıklama Yaptı

Apple Type-C USB hakkında sonunda beklenen açıklamayı yaptı. Avrupa Birliği’nin Type-C zorunluluğuna rağmen hala direnen Apple, artık daha fazla direnmeyeceğini ve Type-C zorunluluğuna uyacağını söyledi.

Avrupa Birliği Kararı ile Type-C USB Kullanımı Dönemi Başlıyor!

Yakın bir zamanda Avrupa Birliği tarafınca alınan kararla, Type-C USB girişi zorunluluk hala getirilmişti. Bu karar en çok Apple’ı ilgilendiriyordu elbette; çünkü Lightning girişi onlar için bir gelenek haline gelmişti ve bunu değiştirmek istemedikleri çok açıktı. Greg Joswiak tarafından yapılan açıklamada artık Type-C destekli iPhone ve iPad’lerin piyasaya sürüleceği haberini aldık! Peki ne zaman üretim başlayacak?

iPhone ve iPad’lerde Type-C USB Geçişi Ne Zaman Başlayacak?

Bildiğimiz üzere Apple, tüm yenilikleri sonbaharda getirmeyi sever; bu da onlar için bir başka gelenektir. Zorunda kaldıkları için uymak zorunda olduklarını belirten Apple yetkililer, 2024 yılının sonbahar aylarında Type-C USB’lere geçiş yapabileceğimizi belirtiyor. Zorlamadan dolayı alınan bu karar yüzünden fazlaca atık çıkacağını söylüyorlar.

Yeni çıkacak iPhone modellerine entegre edileceği de bir diğer konuşulanlar arasında. Hangi iPhone’da göreceğimiz sorusuna cevap vermeyen Apple yetkilileri, bizi bir sürprize hazırlıyor olabilir; kim bilir? Bu konuda alacağımız tüm yeni gelişmeleri sizinle paylaşıyor olacağız, bu yüzden takipte kalın!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...