iPadOS 16 Güncellemesi Neleri Kapsıyor?

by Merve Taş
iPadOS 16 güncellemesi

iPadOS 16 güncellemesi nedir? iPadOS 16 yenilikleri nelerdir?

iPadOS 16 Güncellemesi

iPadOS 16 güncellemesi , tüm iOS yazılımı kullanan cihazlara gelen yeni güncellemeler ile birlikte iPad’lere de gelen yepyeni bir yazılım güncellemesidir. Hemen hemen benzer tarihlerde yayınlanan tüm yazılım güncellemelerinden iPad de nasibini aldı. Gelin, aşağıda bu güncelleme ile gelen birkaç yeniliğe göz atalım.

Stage Manager

Stage Manager, macOS 13 ile karşımıza çıkan yepyeni bir özellik! Daha önce macOS 13 ile ilgili yazımızı okuduysanız aşina olmalısınız; bu özellik ile birlikte ekrandaki uygulamaları düzenleyebiliyorsunuz. Zaten birçok uygulamayı birlikte kullanan Mac ve iPad’lerde bu yeni özelliğin de olması kaçınılmazdı!

Yeni Hava Durumu Uygulaması

Artık hava durumu uygulamanız daha büyük bir ekranda açılacak ve daha iyi entegre olacak. Günün saatlerine göre hava tahminleri sunacak, hava kalitesi ile ilgili detaylı bilgiler verecek.

iCloud Paylaşılan Fotoğraflar

iCloud paylaşılan fotoğraflar, ailenizdeki en fazla 5 kişiyle paylaşabileceğiniz bir kitaplık yaratmanızı sağlar. Bu özellik sayesinde sadece seçtiğiniz fotoğrafları paylaşabilir, yer aldığınız fotoğrafları daha kolay görebilmenizi sağlayacak bildirimleri görebilirsiniz.

iMessage

iPad’de aktif olarak iMessage kullanıyorsanız; gönderdiğiniz mesajları 15 dakika içinde düzenleyebilme ve 10 saniye içinde gönderimi iptal etme özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca, silinen mesajlarınızı 30 gün içinde kurtarabilirsiniz.

İşte bu kadar! iPad’lere gelen yeni yazılım güncellemesi ile birlikte en çarpıcı yenilikleri sizler için sıraladık. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...