Apple Watch Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
Apple Watch Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır?

Apple Watch Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır? Apple Watch arka plandaki uygulamalar nasıl kapatılır? Apple Watch uygulamadan nasıl çıkılır? Aşağıda sizin için anlatıyoruz!

Apple Watch arka plandaki uygulamalar nasıl kapatılır?

Apple Watch arka plandaki uygulamalar nasıl kapatılır? Apple Watch Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır? Apple Watch kullanıcıları, toplanın! Saatinizde sürekli açık uygulamalar, bir süre sonra saatinizi yavaşlatabilir, pilinizi düşürebilir. Bunun önüne geçmek için açık uygulamalarınızı sürekli kapatmanız gerekiyor, tıpkı telefonunuzda olduğu gibi! Bunun için bugün size Apple Watch’ta açık kalan tüm uygulamaları nasıl kapatmanız gerektiğinizi anlatıyoruz.

Apple Watch uygulamadan nasıl çıkılır?

Apple Watch uygulamadan nasıl çıkılır? Bildiğiniz gibi, Apple Watch gibi saatlerde tasarım oldukça basittir. Mümkün olduğunca fiziksel tuşlardan uzakta, çoğunlukla ana ekranın gövdeyi kapladığı tasarımlar karşımıza çıkar. Hal böyle olunca; sadece 2 tuş ile karşımıza çıkan Apple Watch gibi saatlerde bazen neyi nasıl yapacağımızı karıştırıyor olabiliriz. Özellikle tuşlu telefon dönemini dibine kadar yaşayanlardansanız, teknolojinin bu akıl almaz gidişatı karşısında bazı sorunlarınızı çözmek için internetten yardım alabilirsiniz.

Apple Watch’ta iki tuş bulunmakta ve bunlardan birisi Dock, birisi de Digital Crown. Yanda bulunan Dock ile birçok işinizi çözebilirsiniz. Yine saatinizdeki tuşların nasıl çalışacağını seçmek sizin elinizde olsa da, Dock’a bir kez tıkladığınız zaman açık uygulamaların tek tek sıralandığını görebilirsiniz. Uygulamadan çıkış yapmak için uygulamayı sola kaydırın, ardından çıkan çarpı işaretine basabilirsiniz. Bu sayede tüm uygulamalarınız kolayca kapatılır ve böylece saatiniz en iyi performansı göstermeye devam edebilir!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...