Bilgisayar Ekran Temizleme İpuçları

by Merve Taş
bilgisayar ekran temizleme

Bilgisayar ekran temizleme nasıl yapılır? Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenir? Aşağıda sizin için anlatıyoruz1

Bilgisayar ekran temizleme nasıl yapılır?

Bilgisayar ekran temizleme nasıl yapılır? Bilgisayarlarımızın ekranları tıpkı diğer cam yüzeylerde olduğu gibi birçok kire maruz kalır. Bu durum özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcıların sık sık başına gelir; çünkü sürekli ekrana parmaklarımızla dokunmak zorunda kalırız.

Bilgisayarınıza iyi bakmazsanız, belirli bir zamandan sonra toz ve kirin onu adeta ele geçireceğinden emin olabilirsiniz. Tıpkı evinizi temizlediğiniz gibi, pahalı teknolojik aletlerinize de aynı şekilde dikkat etmelisiniz. Bu yazımızda bilgisayar ekranından bahsediyor olsak da, aynı şekilde tüm aksesuarların temizlenmesi de çok önemlidir. Bu yüzden bilgisayarınızın ve diğer tüm teknolojik cihazlarınızın düzenli temizlendiğinden ve iyi bakıldığından emin olmayı unutmayın.

Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenir? Aşağıda sizin için en pratik ve en kolay yöntemleri anlatıyoruz! okumaya devam edin.

1 – Bilgisayarınızın Kapatın

Her şeyden önce, bilgisayarınızın herhangi bir aksesuarı için de geçerli bu durumu mutlaka uygulayın: Bilgisayarınızı kapatın. Bilgisayarınızı temizlerken açık bırakırsanız elektrik akımı devam edeceği için elektriğe kapılabilirsiniz. En önemlisinin güvenlik olduğunu unutmayın.

2 – Mikrofiber Bezden Yardım Alın

Bilgisayarınızın ekranını temizlemek için en kolay ve güvenilir yöntem mikrofiber bez kullanmaktır. Mikrofiber bezler dokuları gereği yumuşak oldukları için bilgisayarınızın ekranını çizmezler ve zarar vermezler. Bezi nemlendirin ve bilgisayarınızın ekranını nazikçe temizleyin.

3 – Kimyasallardan Uzak Durun

Bilgisayarınızda suyla çıkmayan lekeler varsa, mikrofiber bezinizin üzerine 1 şişe suya 1 yemek kaşığı ölçüsünde beyaz sirke püskürtebilir, sonrasında ekranınızı temizleyebilirsiniz. Güvenmediğiniz ve sert kimyasallardan uzak durun ve doğrudan ekrana püskürtmeyin. Ekrana püskürttüğünüz zaman sıvı aşağı doğru süzülerek monitörünüzden içeri girebilir.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...