Bilgisayar Hızlandırma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
bilgisayar hızlandırma

Bilgisayar Hızlandırma nasıl yapılır? Bilgisayar hızlandırmak için ne yapmalı? Bugün sizin için bunu anlatıyoruz!

Bilgisayar Hızlandırma

Bilgisayar Hızlandırma için birçok yöntemimiz var! Bilgisayar başında sıkça vakit geçirenler bilirler ki, bilgisayarlarımız zamanla yavaşlar ve bu durum çoğu zaman can sıkıcıdır. Bilgisayarınızın yavaşlamasının altında birçok sebep yatabilir ve önceliğimiz bunu bulmak olabilir fakat bu gerçekten zaman alabilir. Bugün size kısa yoldan bilgisayarınızı nasıl hızlandırabileceğinizi anlatıyoruz.

Görev Yöneticisini Kontrol Edin

Bazı zamanlar bilgisayarınızda çalışan bir program bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olabilir. Bunun sebep olup olmadığını öğrenmek için görev yöneticisine gidin ve CPU’nuzu en çok yoran uygulamayı bulmak için sıralamayı değiştirin. Eğer yavaşlığın sebebi kullandığınız bir uygulamaysa sorunu uygulamayı kapatarak çözebilirsiniz.

Animasyonlar Bilgisayarınızı Yavaşlatıyor Olabilir

Bilgisayarınız çalışırken arka planda birçok animasyon çalıştırır ve bu da sisteminizi bazı zamanlarda yavaşlatır. Yavaşlığın sebebini eğer animasyonlarsa, kolayca bunu çözebilirsiniz! Windows ve X tuşuna basılı tutarak Ayarlar’a gidin ve Görsel Efektler’e tıklayın. Ardından En İyi Performans İçin Ayarla düğmesine basarak ya da Özel’e tıklayıp animasyonların geçişlerini kapatarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Tarayıcınız Yavaşlığa Sebep Olabilir Mi?

Hepimiz bilgisayar tarayıcımızda birsürü sekme açıyor ve bilgisayar kullanımımız boyunca bunları açık bırakıyoruz. Bunun da bilgisayarınızı yavaşlattığını söylememize gerek yok! Tarayıcınızda kullanmadığınız sekmeleri kapatın ve artık ihtiyaç duymadığınız uzantıları kaldırın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...