Discord Ekran Paylaşma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
Discord Ekran Paylaşma

Discord Ekran Paylaşma nasıl yapılır? Discord’da ekran paylaşımı nasıl yapılır?

Discord Ekran Paylaşma

Discord Ekran Paylaşma özelliği sayesinde artık birine bazı şeyleri tarif etmek çok daha kolay olacak! Discord’da uzun zamandır kullanılabilen ekran paylaşma özelliği sayesinde ekranınızı Discord’daki bir sunucuda paylaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızın yazılımı Windows ya da Mac olsa da, Discord uygulaması açıkken tüm kullanıcılarla ekran paylaşımı yapabilirsiniz! Ekran paylaşmak bazı zamanlarda çok yararlı olabilir; bilgisayar üzerinden sunucudaki arkadaşlarımıza bir şey anlatırken yaşadığımız zorluğu ortadan kaldırır. Oyun oynarken arkadaşlarınızın oyunu canlı olarak izlemesine olanak tanır. Şunu da eklemekte fayda var; Discord’da ekran paylaşımı yaparken bilgisayarınızdaki mevcut tüm sesler karşı tarafa gidecek. Aşağıda sizin için Discord’da nasıl ekran paylaşacağınızı anlatıyoruz, okumaya devam edin.

Discord’da Ekran Paylaşma

Discord’da Ekran Paylaşma için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Bilgisayarınızdan Discord’a girin.
  2. Uygulamanın sol kısmında bulunan sunuculardan hangisi ile ekran paylaşmak istiyorsanız o sunucuya girin.
  3. Sunucudaki ses kanalına girin.
  4. Kanal listesinin altında bulunan simgeleri bulun.
  5. Ortadaki monitörle simgelenen ekran paylaşma butonuna basın.
  6. Eğer ekran paylaşma kısmı anlattığımız yerde çıkmıyorsa, büyük ihtimalle o sunucuda ekran paylaşımı yapmaya izniniz yoktur demektir. Sunucunun yöneticisiyle konuşun ve size bu izni vermesini isteyin.
  7. Sunucu size izin verdikten sonra kanal listesinin altında bulunan ekran paylaşımı butonuna tıklayarak ekranınızı istediğiniz kanalla paylaşabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...