En İyi iPhone VPN Hangisi?

by Merve Taş
iphone vpn

iPhone VPN nasıl kurulur? En iyi iPhone VPN’leri hangileri? Sizin için araştırdığımız en iyi VPNlere göz atın!

Tüm IOS kullanıcılarını ilgilendiren bir konudan bahsedeceğiz. Bugün, 2022 yılının en iyi iPhone VPN’i için fikirler vereceğiz! Eğer iPhone’unuz için bir VPN’e ihtiyacınız varsa, sizin için en önemli bilgileri vermeye çalışacağız.

iPhone VPN, çevrimiçi tüm bilgilerinizi güvende tutmanızı ve sizin için internet erişimi sağlar. Bazı uygulamalarda ve websitelerinde sürekli reklam görmek boğucu olabilir, VPN indirerek bunu çözebilirsiniz. Coğrafi konum yüzünden bazı websitelerine erişim yasak olabilir, telefonunuza VPN indirerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

VPN kullanımı, bazı kesime hala pek güvenli gelmese de son yıllarda bu konuda oldukça fazla çalışmalar yapılmaya başlandı. Artık iPhone VPN kullanımı oldukça arttı, bu yüzden VPN’ler daha güvenli ve daha kolay kullanılabilir bir hale geldi.

Pandeminin gelmesiyle birlikte, küresel çapta home office çalışmalar gittikçe artmaya başlamıştı. Bununla birlikte, internet kullanımı da aynı oranda bir artış yaşadı. Bu yüzden, VPN kullanımı da hiç görülmemiş bir oranda yükselmeye başladı. Bir araştırma firmasına öre, 2019-2020 yılları arasında küresel anlamda neredeyse %54 daha fazla VPN indirilerek bir önceki yılın rekorunu kırdı.

Kullanacağınız VPN’ler, ülkemizde yasak olabilir. Bunu araştırıp, kullanmaya öyle başlamanızı öneririz.

iPhone VPN Ücretsiz Mİ Tercih Edilmeli?

Geçmiş yıllarda artan VPN kullanımı, %54 artışla birlikte rekor bir seviyeye ulaşmıştı. Bu indirmelerinin %85’ini ücretsiz olan VPN uygulamaları oluşturuyor. Ücretli VPN’lerin kullanımı da mümkün olsa da, eğer ücretsiz bir VPN tercih edecekseniz bunun güvenilir ve sıkça tercih edilen uygulamalardan biri olmasına özen gösterin. Böylece telefonunuzun güvenliğini korumuş olursunuz.

Genel olarak, ücretsiz birçok VPN de mevcut olsa da; hiçbiri ücretli bir VPN kadar güvenilir ve hızlı çalışmaz. İstediğiniz performansı almak istiyorsanız ve VPN kullanımı sizin için gerçekten önemliyse, sizin için iPhone için en iyi VPN’leri sıralayacağız. Bazı uygulamalar test aşamasında olabilir, fakat şimdilik 2022’nin en iyi VPN’leri bunlar gibi gözüküyor.

Surfshark

Sucunu sayısı 3.200’den fazla olan Surfshark’ın VPN sunucu konumu sayısı 65’tir. Güçlü performansı göz önüne alındığında, iPhone VPN uygulamaları arasında en sık tercih edilenler arasındadır. Konumunuzu belirlemenizi hızlandıracak olan bir buluşla, aramanıza gerek kalmadan uygulamanın gelen ana ekranından konumunuzu belirleyebilirsiniz. Müşteri destek gibi hizmetleri bulunan Surfshark, sıkça tercih edilenler arasındadır.

iphone-vpn

Chrome ve Firefox uzantılarında kullanımı, Cure 53 firması tarafından denetlenmiş ve yüksek not almıştır. Surfshark VPN uygulaması iki özel mod sunuyor; kamuflaj modu sayesinde VPN sayesinde ISS’inize gezindiğinizi belli etmeden internet deneyimi yaşamanızı sağlar. Noborders modu ile coğrafi olarak kısıtlanan bölgelerde websitelerine erişmenizi sağlar.

Surfshark, ücretsiz bir VPN sağlayıcısı değildir. Aylık bazda yapılan ödemeler ile, internet erişiminizdeki engelleri kaldırmayı amaçlar. Altı aylık, 2 yıllık ve aylık bazda ödeme planları sunan Surfshark ile dilediğiniz zaman VPN kullanımınıza başlayabilirsiniz!

Surfshark’ı iPhone’unuza indirmek için tıklayın.

ExpressVPN

Basit ve hızlı IOS uygulaması ile ExpressVPN’in sunucu sayısı 3.000’den fazla ve VPN sucunu konumu sayısı 160’tır. Pazardaki en hızlı VPN olduğunu kanıtlayan ExpressVPN, IOS’a ve Android’e uyarladığı uygulamaları da sorunsuz çalışmayı hedefler. Uygulamanın ana ekranındaki düğmeyle kısa sürede bağlanabilir ve sizin için en uygun olan coğrafi konumu otomatik olarak seçer.

Güvenlik ve gizlilik, hesap ve ayarlar seçenekleri, destek sayfası gibi sekmeleri de mevcut olan ExpressVPN, hiçbir verinizi kaydetmeme garantisi veren TrustedServer tarafından destekleniyor. Köklü bir geçmişe sahip olan ExpressVPN, gizlilik konusuna oldukça önem veriyor. Ödeme planı yıllık olarak yapılıyor.

ExpressVPN’i iPhone’unuza indirmek için tıklayın.

NordVPN

iphone vpn

5200’den fazla sunucu sayısıyla NordVPN, sucunu konumu sayısı 62’dir. VPN alanında uzun süredir varolan NordVPN, en bilindik VPN sağlayıcıların arasındadır. Açılış ekranından tüm işlemlerinizi görebileceğiniz uygulaması ile kullanım kolaylığı sunar. VPN bağlantısı kurulduktan sonra altı bağlantıya kadar izin verir ki bu diğer sağlayıcılardan daha fazladır. Özel IP seçenekleri mevcuttur. Yıllık olarak birçok VPN programından daha düşük bir ücretle çalışır ve 30 günlük bir geri ödeme planı sunar. Aylık olarak satın alındığında daha maliyetli olabilir.

NordVPN’i iPhone’unuza indirmek için tıklayın.

IPVanish

Sunucu sayısı 1600’dür ve sunucu konumu sayısı 75’tir. Alışılmışın dışında, görsel olarak daha çok hitap eden bir arayüz kullanır. VPN sağlayıcınızda biraz hassas ayarlar ve daha teknik bilgiler istiyorsanız, IPVanish size göre. İnternette geçirdiğiniz zamanın grafiklerini çıkarır, LAN bağlantısı izni ve daha fazlası IPVanish tarafından sunulur ve kontrol etmenize izin verilir. Aylık ve yıllık olarak iki şekilde bir ödeme planı çıkarır. 7 günlük ücretsiz denemesi sonunda ücretli şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

IPVanish’i iPhone’unuza indirmek için tıklayın.

Peki, hangisi en iyi VPN’dir?

Performans olarak ele alındığı ve birçok cihazla kolayca bağlantı kurulduğu için Surfshark tercih edilebilir. iPhone ile en iyi uyumu yakalayan ExpressVPN’dir. Eğer ExpressVPN size pahalı geliyorsa, NORDVPN’i de tercih edebilirsiniz

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara göz atmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...