iPhone İndirilen Dosyalar Nereye Kaydoluyor?

by Merve Taş
iPhone INDIRILEN DOSYALAR NEREYE KAYDOLUR?

Eğer bir iPhone ya da iPad kullanıcısıysanız, iPhone indirilen dosyalar nereye kaydoluyor diye merak ediyor olmalısınız! Gelin, birlikte öğrenelim!

Eğer iPhone ya da iPad’inize bir dosya indirdiyseniz, bunları bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. IOS işletim sistemi, alışık olduğumuz Windows ve Android işletim sistemine göre biraz daha farklı çalışıyor ve bazı konularla fikir ayrılığı yaşatabiliyor; indirilen dosyaların depolanması da bunlara örnek gösterilebilir.

Peki, iPhone indirilen dosyalar nereye kaydoluyor?

iPhone ya da iPad’inizdeki indirilen dosyaları bulmak için, ilk olarak Dosyalar uygulamasını bulmalısınız. Eğer telefonunuzdaki dosyaların konumunu bilmiyorsanız, bunun için Spotlight aramasını kullanabilirsiniz.

Spotlight araması için, tuş kilidini açın ve ekranı aşağı kaydırın ve Spotlight araması karşısınızda! Spotlight araması, telefonunuzdaki belgelere ulaşımın hızlı yoludur.

iphone indirilen dosyalar nereye kaydoluyor

Spotlight araması ekranına ulaştıktan sonra, arama boşluğuna “Dosyalar” yazın ve önünüze çıkan ekrandan dosyalara tıklayın.

iphone indirilen dosyalar

Önünüze çıkan dosyalarda, sol altta bulunan “Göz At” sekmesine tıklayın. İndirdiğiniz dosyayı nereye kaydettiğinize bağlı olarak, arama yapmak istediğiniz dosyayı seçin. Bu örnekte indirdiğiniz dosyayı iPhone’unuza kaydettiğinizi varsayalım.

Sonrasında, arama çubuğuna “İndirilenler” yazarak iPhone indirilen dosyalara erişmek adına bir arama yapalım.

İndirdiğiniz dosyayı bulduktan sonra, dosyaya dokunup basılı tutarak görselde görüldüğü gibi kopyalama, taşıma, paylaşma ve daha fazla işlem yapabilirsiniz. İndirdiğiniz dosyaları iphone indirilen dosyaların arasından daha kolay ulaşmak için başka bir alana taşıyabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...