JPG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
jpg dönüştürme

Fotoğraf formatlarınızı JPG dönüştürme için ne yapmanız gerekiyor? Sizin için hazırladık!

Fotoğraf formatı değiştirmek için çeşitli programlar olsa da, Microsoft bunun da çözümünü düşünmüş ve kullanıcılarına bunun kolay yolunu sunmuş! Peki, PNG formatında bir fotoğrafı JPG formatına nasıl dönüştürebiliriz? Gelin, adım adım öğrenelim!

Windows ile JPG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere, fotoğraf kaydetmenin birçok yolu vardır. GIF, PNG, HEIC, TIFF, BMP ve birçok fazla formatta bulunabilen fotoğraflar, aynı şekilde birçok formata kolayca dönüştürülebilir. Fotoğraf kaydetmek için programlar kullanılabilir ya da internette bulunan hızlı dönüştürücüler kullanılabilir; fakat bilgisayarınızda zaten bulunan bir programla bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz, hem bilgisayarınızda yer kaplayan programlar indirmemiş olursunuz, hem de bilmediğiniz sitelerden fotoğraf indirerek bilgisayarınıza yapılabilecek saldırıları engellemiş olursunuz.

PNG formatındaki fotoğrafları JPG dönüştürme, Windows 10 ve Windows 11 ile mümkün. Bunun birçok yolu olsa da, Paint uygulaması ile kolayca yapabilirsiniz! Sadece PNG formatı değil, birçok formattaki fotoğrafı kolayca JPG’ye dönüştürebilir, JPG dışında da birçok formata dönüştürebilirsiniz.

Paint kullanmak istemeyenler, Adobe Photoshop programından da destek alabilir; ya da internet ortamında da kolayca değişiklik yapabilir. Bugün size, Paint ile PNG fotoğrafını JPG dönüştürme yolunu anlatacağız.

Paint ile JPG Formatına Nasıl Dönüştürülür?

Windows’un sunduğu kolaylıklardan biri olan Paint ile JPG’ye dönüştürmek için, yapmanız gerekenler aslında oldukça basit! Paintle fotoğrafı JPG’ye dönüştürmek mümkün olduğu gibi, JPG dışında da birçok formata kolayca dönüştürülebilir. Bunun için, fotoğrafı kaydederken JPG ile kaydet yerine dönüştürmek istediğiniz formatı seçerek kolayca istediğiniz formattaki fotoğrafa sahip olabilirsiniz.

Paint ile fotoğrafı JPG formatına dönüştürmek için, görseldeki gibi fotoğrafa sağ tıklayın ve birlikte aç kısmına tıklayıp Paint’i seçin.

jpg dönüştürme

Fotoğrafınız Paint’te bu şekilde gözükecektir:

jpg dönüştürme

Şimdi, fotoğrafınızı kaydetmek için önce “Dosya” sekmesine, ardından Farklı Kaydet sekmesine tıklayalım.

jpg dönüştürme

Ardından JPG resmine tıklayalım ve fotoğrafımızı kaydedelim. Görselde görüldüğü gibi JPG dışında da birçok formata dönüştürebilir, dilediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm videolara ve yazılara göz atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...