Windows 11 Özellikleri Nedir?

by Merve Taş
windows11

Windows 11 özellikleri nedir? Bilgisayar deneyiminizde performansa odaklanıyorsanız, Windows sizin için çalışmaya devam ediyor! Windows 11 ile tanışmaya hazır mısınız?

Windows 11 Özellikleri

Microsoft tarafından tanıtılan Windows 11 özellikleri, yeni sürüm haberi verildiğinden beri oldukça merak edilen bir konuydu. Windows 11, Windows 10’a kıyasla çok daha hızlı ve pratik bir sistem olacağını ispatladı. Teknoloji tutkunlarının heyecanla beklediği bu haber, çoğu kişi tarafından oldukça beğenildi.

Windows 11 özellikleri arasından en önemlilerinden biri, Windows 10’a kıyasla daha güvenli bir ara yüz sunar. İçinde birçok yenilik bulunan Windows 11, daha rahat bir kullanım amaçlar ve kullanıcıya benzersiz bir deneyim sunar.

Windows 11 Kurulumu

Windows 11 özellikleri tanıtılınca, Windows 11 kurulumu çok merak edilmişti. Windows 11kurulumu için yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızın güncellemelerini denetlemek. Bilgisayarınıza otomatik olarak güncelleme yüklenecek, Windows 11 Kurulumu için ekstra bir download yapmanıza gerek yoktut.

Windows 11 Her Bilgisayara Yüklenir Mi?

windows 11

Windows 11, hemen hemen birçok bilgisayara kurulabilir. Yeni nesil tüm bilgisayarlar, gerekli donanıma sahiplerse yeni ara yüze kolaylıkla geçiş yapabilir.

Windows 11 Bilgisayarımda Ne Kadar Yer Kaplar?

Windows 11, bilgisayarınızda Windows 10’un kapladığı yer kadar bir alan kaplar. Ekstra bir saklama alanına sadece yükleme sırasında ihtiyaç duyar. Yükleme tamamlandıktan sonra kullandığı ekstra saklama alanı temizlenerek kullanıma hazır hale gelir.

Windows 11 Kurulumu Yapınca Eski Dosyalarım Silinir Mi?

Windows 10 sürümünde kullandığınız tüm dosyalar, Windows 11’e geçiş ile birlikte doğrudan aktarılacaktır. Herhangi bir yedekleme işlemi yapmanıza gerek yoktur.

Windows 11 Yükledikten Sonra, Windows 10 Sürümüne Dönmek Mümkün Mü?

Windows 11’e yükselttiğiniz bilgisayarınızı, yükleme tamamlandıktan 10 gün içinde eski Windows sürümüne döndürebilirsiniz. 10 günü geçirmeden eski sürümünüze dönerken, bilgisayarınızdaki verileri yedeklemeyi ihmal etmeyin. Eğer 10 günü geçirirseniz, başka yollarla da eski sürüme dönüş mümkün.

Windows 11 Ücretsiz Mi?

Windows 11 ücretsiz mi, Windows 11 indirme gibi sorular hepimizin kafasına takılmıştı. Eğer mevcutta Windows işletim sistemli bir bilgisayara sahipseniz, Windows 10 kullanıyorsanız ve aşağıdaki sistemlere sahipseniz; Windows 11 sizin için ücretsiz hale geliyor;

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

  • Bilgisayarınızın RAM’i 4 GB olmalıdır.
  • İşlemcisi 64 bit ya da en az 2 çekirdekli 1 GHz olmalıdır.
  • Ekran en az 9 inch ve 720p olmalıdır.
  • Grafik Kartınız en az WDDM 2.0 DirectX12 olmalıdır.

Peki, Windows 11 ile Windows 10’un Farkı Nedir?

Teknoloji çağında yaşadığımızdan beri, hepimiz yeniliklere fazlasıyla açığız. Çünkü yeni gelenin bizler için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacağını ve eskiyi aratmayacağını biliyoruz. Bu noktada, Windows 10’u da aynı şekilde beklemiştik, çünkü Windows her zaman daha hızlı (ram odaklı) ve kullanımı kolaylaştıracak yeni tasarımlar yapıyor. Windows 11’in özellikleri şu şekildedir:

  • Microsoft mağazası ile Android uygulamalar birleşerek artık mağazadan bu tür uygulamalara erişilebilecek.
  • Oyun dünyasının benzersiz gelişimine Windows’tan deneyimi iyileştirecek bir güncelleme geldi: HDR oyunlar artık Windows’ta!
  • Güncellemelerin boyutları, bazen sistemimizi yavaşlatabiliyordu. Bunun için, Windows 11’de daha hızlı bir sistem karşımıza çıkıyor.
  • Tablet modunun eklendiği Windows 11, kullanıcıya günlük hayatta daha kolay ve erişilebilir bir deneyim sunmayı hedefliyor.
  • Android gelir de, Widget’lar durur mu? Windows’a gelen widget’lar, bilgisayarınızı kişiselleştirmenize yardımcı oluyor.

Tüm teknolojik gelişmelerden haberdar olmak için yazılarımıza göz atabilir ve Youtube kanalımızdaki videoları izleyebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...