Eski telefonunuzu Google Play ‘den Nasıl Kaldırırsınız

by teknohall
Eski telefonunuzu Google Play 'den Nasıl Kaldırırsınız

Google, indirdiğiniz ve satın aldığınız uygulamaları nasıl takip ediyorsa, aynı zamanda Android cihazlarınızı da takip eder. Google hesabınıza kaydettiğiniz her akıllı telefon veya tablet, Google Play Store ile otomatik olarak senkronize edilir ve size Web tarayıcınızdan yeni uygulamalar yükleme olanağı verir.

Zamanla, Google Play Store, cihazlarınızın bir listesini oluşturur. Bu listeye baktığınızda, bunların yarısının artık kullanmadığınız (veya sahip olmadığınız) ya da bir kez oturum açtığınız arkadaşınızın cihazı olduğunu görebilirsiniz. Aslında bunun bir sakıncası yok, ancak listenin güncel ve doğru olmasını istiyorsanız, mevcut cihazlarınızı Google Play Store cihaz listenizde nasıl tutacağınızı anlatıyorum.

Eski Android cihazlar Play Store arşivinden tamamen kaldırılamaz, ancak artık cihaz listenizde görünmemeleri için onları gizleyebilirsiniz. Bu, özellikle son birkaç yılda düzinelerce Android gadget’ınız varsa, listede gezinmeyi çok daha kolaylaştırır. 

Google Play ‘de Cihazlar Nasıl Kaldırılır

1. Web tarayıcınızda Google Play Store ‘u açın ve ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar ‘ın olduğu küçük dişli simgeye tıklayın.

Google Play 'de Cihazlar Nasıl Kaldırılır

2. Açılan sayfada, Google Play’deki cihaz etkinliğinizin kaydedildiği Cihazlarım (My devices) bölümünü göreceksiniz. Buradaki cihazlar, Google Play ‘e giriş yaptığınız tüm cihazlardır.

Google Play 'de Cihazlar Nasıl Kaldırılır

3.  Görünürlük (Visibility) altındaki kutuları işaretleyerek veya işaretlerini kaldırarak belirli aygıtın menülerde görünüp görünmeyeceğini belirleyebilirsiniz.

Google Play 'de Cihazlar Nasıl Kaldırılır

4. Nickname ’inize akılda kalıcı bir takma ad atamak için Düzenle‘ye (Edit) tıklayın. Varsayılan olarak Play Store, bilinmeyen cihaz olarak listeleyebilir. Bir takma ad atayarak, hangi akıllı telefon veya tablet olduğunu bir bakışta görebilirsiniz. 

5.  Cihazları yeniden adlandırdıktan sonra , değişikliklerinizi kaydetmek için en sağdaki Güncelle butonuna tıklayın. Bu değişiklikler evrenseldir, dolayısıyla artık tüm Google mülklerinde geçerli olacaktır. Bu, tüm görünür cihazlarınızın Play Store Uyumlu cihazlar listesinin yanı sıra Android Cihaz Yöneticisi’nde ve uygulamalarda  yeniden adlandırılacağı anlamına gelir .

Google Play 'de Cihazlar Nasıl Kaldırılır

İşte bu kadar! Google Play’de kullandığınız akıllı telefonu veya tableti hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmeniz için yeniden düzenlemek bu kadar basittir.

İlginizi çekecek yazılar:

TeknoHall Videoları için YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...