TikTok Canlı Yayın, Soru-Cevap Yeni Özellikler Başlattı

by teknohall
TikTok Canlı Yayın, Soru-Cevap Yeni Özellikler Başlattı

TikTok, hem içerik oluşturucular hem de izleyiciler için canlı yayınlarda bir dizi yeni özellik duyurdu. Bunlara “planlanmış etkinlikler”, resim içinde resim desteği ve grup canlı akışları da dahil.

Yeni özelliklerle, şirket uygulamanın yalnızca ‘pasif’ kullanıcılar tarafından kullanılmasından ziyade içerik oluşturulmasını daha da ileriye taşımak istiyor. Haberler TikTok’u canlı yayınları, geri sayım zamanlayıcılarını ve takip ettiğiniz kullanıcıların ‘yayınının’ ne zaman başladığına ilişkin bildirimleri programlama seçeneği ile canlı yayınları teşvik etmeyi amaçlıyor.

TikTok Canlı Yayın, Soru-Cevap Yeni Özellikler Başlattı

TikTok içerik oluşturucular, bu özellik için profil sayfalarının canlı Etkinlikler simgesini seçebilecek. Sonrasında etkinliğe bir ad vererek başlangıç ​​zamanını listeleyecek.

TikTok Canlı Yayınlarda Soru-Cevap

Videolar için “soru-cevap” oturumlarını yerel olarak entegre etme yeteneğinin yanı sıra ikinci bir kişiyle canlı bir akışa ev sahipliği yapma özelliği, içerik oluşturucuların bir akışın ortasında izleyicilerle etkileşime girmesini kolaylaştırıyor. 

Resim İçinde Resim Modu

Kullanıcılar bundan sonra, canlı yayını izlerken iOS ve Android’de resim içinde resim modunu da kullanabilecekler. Bu, akıllı telefonun sayfalarına göz atarken veya diğer uygulamaları açarken, küçültülmüş bir pencerede canlı yayını izlemeye devam edebileceğiniz anlamına geliyor.

Ayrıca, Tiktokerlar moderatör atayabilecek. Bu da  kötü davranışlarda bulunan seyircileri susturmak için ekstra bir destek. Ayrıca içerik oluşturucular canlı yayında moderatör güvenliğini sağlayamazlarsa, Anahtar Kelime Filtreleri ile belirli kelimeleri içeren yorumları otomatik olarak yasaklayabilirler. Canlı videonun ayarlar bölümünde, sunucuların akışlarında yasaklamak istedikleri 200’e kadar terim belirtebilecekleri bir sekme bulunur. Kendilerinin ve izleyicilerinin güvenliği için Canlı yayın sırasında anahtar kelimeleri güncelleyebilirler. 

Tüm bunlara ek olarak şirket, abonelere dağıtılmaya başlanan özel bir düğme ile canlı arama ve navigasyonu da basitleştiriyor. 

TikTok canlı yayınları özellikle pandemi sırasında oldukça popüler oldu. Şirket, canlı yayınlar için tam izleyici metriklerini paylaşmasa da geçen yılın iki katına çıktığını söyledi. Sensor Tower’ın bir raporuna göre, TikTok’un Hindistan’da yasaklanmasına rağmen dünya çapında 3 milyar indirmeye ulaştığını belirtmişti.

İlginizi çekecek yazılar:

TeknoHall Videoları için YouTube kanalımıza göz atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...