Google Fotoğraflar Yeni Özellik, Arkadaşlarınızdan Fotoğraf İstemenize İzin Verecek

by teknohall
Google Fotoğraflar Yeni Özellik

Google, fotoğraflarınıza erişim isteyen arkadaşlarınızla bir bağlantı paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir Google Fotoğraflar özelliği üzerinde çalışıyor. 

Jane Manchun Wong tarafından yapılan bir uygulama analizi sayesinde bu en son Fotoğraf özelliğini biliyoruz. Twitter’da yayınlanan ekran görüntüleri, Google Fotoğraflar’daki Paylaşım sekmesinin üst kısmında, sizi arkadaşlarınıza veya ailenize gönderebileceğiniz ‘Arkadaşlarınızdan fotoğraf isteyin’ başlıklı yeni bir başlık gösteriyor.

Google Fotoğraflar Yeni özellik

Google Fotoğraflar Yeni Özellik Ne İçin Kullanılır?

Bu özellik sayesinde muhtemelen hem iOS ‘da hem de Android’de,  toplu olarak bir çok  resim paylaşabileceğiz. 

Google Fotoğraflar Yeni özellik, Arkadaşlarınızdan Fotoğraf İstemenize İzin Verecek

Google Fotoğraflar paylaşılan albümleri, doğrudan arkadaşlarınızdan ve kişilerinizden resim istemenize olanak tanıyan bir “Arkadaşlarından fotoğraf iste” özelliği ile ortak çalışmaya yönelik olarak ayarlanabilir. Mesela bir arkadaşınızdan uzun süredir istediğiniz fotoğraflar varsa ve o da sürekli unutuyorsa, bu yararlı bir hatırlatma olabilir. 

Ayrıca, herkesin görebileceği bir paylaşılan albüm oluşturabilmeniz için aile toplantıları, doğum günü partleri, tatiller ve düğün gibi çeşitli etkinliklerin fotoğraflarını birleştirmenin de harika bir yolu olacak.

Google Fotoğraflar hesabınızda albümler oluşturmak veya paylaşmak istediğinizde “Arkadaşlarından fotoğraf iste” seçeneğinin büyük bir hit olduğunu görebiliriz.

Arkadaşlarından Fotoğraf İste” Özelliği Ne Zaman Eklenecek?

Google fotoğralar ‘ın yeni özelliği kitlelere ne zaman sunulacağını henüz bilmiyoruz. Bu aşamada, seçenek üzerinde hala çalışmalar devam ediyor gibi görünüyor. Kullanıma hazır görünüyor, bu yüzden çok uzun süre piyasaya sürülmemelidir. Her türlü olayı belgelemek için harika bir yol olabileceğinden, yakında geleceğini umuyoruz.

İlginizi çekecek diğer haberler:

TeknoHall Videoları İçin YouTube Hesabımızı Ziyaret Edin

Related Posts

Yorum Bırakın...