WhatsApp Bilgileri Aktarma – iPhone’dan Android’e Geçmek Daha Kolay Olacak

by teknohall
WhatsApp, iPhone'dan Android'e geçmek daha kolay olacak

WhatsApp , iki milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma istemcisidir. Bir süredir uygulama, özellikle giderek daha şiddetli hale gelen rekabetin darbelerine yanıt vermek için sürekli olarak güncelleniyor. Artık WhatsApp bilgileri kayıpsız aktarılacak.

iPhone’dan Android’e WhatsApp Bilgileri Aktarma

Sonunda, uzun zamandır beklediğiniz an geldi. Yepyeni bir Android telefon satın aldınız ve eski iPhone’unuzu sonsuza kadar terk etmeye hazırsınız. Tüm verilerinizi bir telefondan diğerine taşımaya hazırlanıyorsunuz. Ancak birkaç dakika düşündükten sonra , sohbetlerinizi veya dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması aracılığıyla alınan dosyaları kaybetmemek için WhatsApp’ı iPhone’dan Android’e aktarmanın mümkün olup olmadığını merak ettiniz.

WABetaInfo Twitter hesabında bir video aracılığıyla, , WhatsApp sohbetlerini ve multimedya içeriğini iPhone ve Android arasında veya tam tersi şekilde aktarmak için kullanışlı bir işlevin geldiğini duyurdu. WABetaInfo, genellikle uygulamanın beta sürümlerinin kodunu analiz eden geliştiricileri kullanarak, düzenli aralıklarla WhatsApp haberlerini önizlemede yayınlıyor.

Hala geliştirme aşamasında olmasına rağmen,bu yeni işlev, WhatsApp kullanıcıları tarafından en çok beklenenler arasında yer alıyor. Bugüne kadar, bir işletim sisteminden diğerine geçmek, orijinal telefon tarafından gönderilen ve alınan hem kısa mesajların hem de fotoğrafların ve videoların kaybolmasına neden oluyordu.

iPhone'dan Android'e WhatsApp Bilgilerini Aktarma

Bazı hileler dosyaları saklamanıza izin veriyor, ancak bunlar herkesin ulaşabileceği bir yerde değildir. Videodan da anlaşılacağı üzere aktarım aşaması, yeni akıllı telefonda WhatsApp ilk kez açıldığında gerçekleşiyor. Telefon numarasını girmenize ek olarak, uygulama içeriği taşımak isteyip istemediğinizi soruyor. Bu noktada, iki telefon, iPhone ve Android’de kullanılan iki standart olan bir yıldırım-Usb-C kablosuyla bağlanması gerekiyor. Bu nedenle, en azından şimdilik, dosyaları kablosuz olarak aktarmanın bir yolu olmayacak.

Yaklaşan bir güncellemeyle gelen bir diğer yeni özellik, multimedya dosyaları da dahil olmak üzere konuşma geçmişinin, hesapla otomatik olarak ilişkilendirilecek farklı bir telefon numarasına aktarılması olacaktır. 

Şu anda WhatsApp hesabımızı aynı anda yalnızca bir cihazla ilişkilendirebiliyoruz. Ancak Çoklu Cihaz işlevi sayesinde bu durum yakında değişecek ve bu da hesabımızı aynı anda birden fazla cihazda etkinleştirmeyi mümkün kılacaktır. Aynı numarayı, daha çok ‘çoklu cihaz’ olarak bilinen işlevle iki farklı cihazda kullanma olasılığının onayını hala bekliyoruz.

Related Posts

Yorum Bırakın...