FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
fps arttırma

FPS Arttırma Nasıl Yapılır? FPS arttırmak için ne yapmalıyım? En iyi FPS kaç olmalı?

FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

FPS Arttırma Nasıl Yapılır? FPS’in anlamı saniyedeki kare sayısı demektir. Oyununuzun görüntü kalitesi düşükse, oyununuzda donmalar oluyorsa bunun sebebi büyük ihtimal FPS’inizin düşük olmasıdır. Yüksek FPS ile oyun oynamak oyunun detaylarını daha iyi gösterir, bu yüzden size bugün FPS arttırmanın yollarını anlatacağız.

En iyi FPS kaç olmalı?

En iyi FPS kaç olmalı? Oyundan oyuna değişse de, genel olarak bir oyunu donmadan, akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız en az 40 FPS almalısınız. Eğer sisteminiz yeterli ise FPS sayınız çok daha üst seviyelere çıkabilir.

FPS arttırmak için ne yapmalıyım?

FPS arttırmak için yapmanız gerekenleri aşağıda anlatacağız, ama önce bir oyun esnasında FPS’inizi nasıl görüntüleyeceğinizi anlatmak isteriz! Oynadığınız oyunun grafik ayarları bölümünde ya da gelişmiş seçenekler kısmında FPS gösterme menüsü çıkacaktır. Eğer yoksa, oyunun adını yazıp yanına FPS görüntüle yazarak oynadığınız oyunun FPS’ini görebilirsiniz.

Sürücülerinizi Güncelleyin

Bilgisayarınızdaki FPS bir anda düşüyorsa, büyük ihtimal ekran kartınıza güncelleme gelmiştir ve siz bu bildirimi kaçırmışsınızdır. Ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyerek FPS’inizi arttırabilirsiniz.

Grafik Ayarlarınızı Güncelleyin

Oynadığınız oyundaki grafik ayarlarınız çok yüksekse, FPS’iniz otomatik olarak düşecektir. Bir oyunda FPS’i arttırmanın en kolay yolu grafik ayarlarını düşürmektir. Bunu yapmak için oynadığınız oyunun ayarlar bölümünden grafik ayarları kısmına gidebilirsiniz. Eğer grafik ayarlarınız yüksekse ortaya, ortadaysa düşüğe çekerek FPS’inizi arttırabilirsiniz.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Oyun oynarken sisteminiz yeterli olsa bile FPS’iniz çok düşüyorsa, büyük ihtimal arka planda çalışan uygulamalarınız güç kaynağını tüketiyordur. Kullanmadığınız uygulamaları görev yöneticisinden kapatabilirsiniz.

Oyun Modunu Kullanın

Bilgisayarlarımızdaki oyun modu özelliği, arka plandaki uygulamaların güç kaynaklarını kullanmalarını kısıtlayarak tüm odağı oyunlara çevirir. Bilgisayarınızdaki oyun modunu nasıl açacağınızı bilmiyorsanız başlat çubuğundaki arama kısmına Oyun Modu yazarak bulabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...