Geçmişte Giriş Yaptığınız Hesapların Wifi Şifresi Öğrenme

by Merve Taş
wifi şifresi öğrenme

Windows ve Mac’te wifi şifresi öğrenme nasıl yapılır? Bu zamana kadar bağlandığınız tüm wifi ağlarını ve şifrelerini öğrenmek çok kolay!

Daha önce Wi-Fi’ya bağlandığınız herhangi bir yerin parolasını hatırlamaya mı çalışıyorsunuz? Bilgisayarınız bunları kaydediyor!

Windows ve Mac’te Wifi Şifresi Öğrenme

Daha öncelerde bağlandığınız bir Wi-Fi adresinin şifresi, hiç ummadığınız anlarda size lazım olabilir. Okulunuzda, hep gittiğiniz cafelerde ya da iş yerinizdeki Wi-Fi bağlantısı bir anda kopmuş ve parolayı sorabileceğiniz hiç kimseyi etrafınızda bulamamış olabilirsiniz. Eğer bağlanmak istediğiniz bir Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanamadıysanız, şifreyi bulmak için biraz uğraşmanız gerekir.

Eğer bilgisayarınızdan daha önce giriş yaptığınız bir bağlantı ise, Mac ya da Windows kullanmanız bu noktada önemli değil; çünkü şifre bilgisayarın belleğinde saklanır. Dilediğiniz zaman bu şifreye erişebilir ya da bilgisayarınızdan silebilirsiniz.

Aşağıda sizin için hem Mac hem Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda geçmişte bağlandığınız wifi ağlarının şifrelerinin nasıl bulunacağını anlatıyoruz.

Mac Wifi Şifresi Öğrenme

Mac wifi şifresi öğrenmek aslında oldukça kolaydır, çünkü keychain access sisteminde tüm parolalarınız güvenle saklanır. Bunlara wifi şifreleri de dahildir. Bunu öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızın kenar çubuğunda bulunan Sistem Anahtar Zincirleri altında bulunan Sistem butonuna tıklayın.
 2. Şifreler’e gidin.
 3. Şifresini öğrenmek istediğiniz wifi ağına tıklayın.
 4. Şifreyi göster kısmının yanındaki kutucuğa tik atın.

Windows Wifi Şifresi Öğrenme

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan mevcutta giriş yaptığınız wifi ağının şifresini öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Başlat’a tıklayın.
 2. Denetim masası’na gidin.
 3. Ağ ve İnternet ayarlarına tıklayın.
 4. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne gidin.
 5. Bağlantılar’ın yanında bulunan wifi ağının adına tıklayın.
 6. Wifi durumu sayfası önünüze geldiğinde, Kablosuz Özellikleri’ne tıklayın.
 7. Güvenlik’e gidin.
 8. Karakterleri Göster’e tıklayın.

Eğer şu an bağlı olduğunuz wifi şifresini öğrenmek istiyorsanız, yukarıdaki adımlar sizin için biçilmiş kaftan. Eğer daha önce bağlandığınız tüm wifi ağlarının şifrelerini öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 1. Görev çubuğunda bulunan Windows simgesine sağ tık yapın.
 2. Windows PowerShell (Yönetici)’ye tıklayın.
 3. Tüm wifi adlarını görmek için netsh wlan show profile yazıp Enter’a basın.
 4. Şifresini görmek istediğiniz wifi ağını bulduğunuz zaman, netsh wlan show profile “(Wi-Fi ağ adı)” key=clear  yazın (örneğin,  netsh wlan show profile “Netgear667”  key=clear ) ve Enter’a basın

İşte! Bu zamana kadar giriş yaptığınız tüm wifi ağları ve öğrenmek istediğiniz şifreler karşınızda!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...