Windows Media Player, Windows 11 ile Canlanıyor!

by Merve Taş
windows media player

Media Player nasıl yüklenir? Windows Media Player nedir ne işe yarar?

Media Player nedir ne işe yarar?

Microsoft, Windows 11’i tanıttığından ve piyasaya sürdüğünden beri bizi birçok yenilikle tanıştırmıştı. Hem birçok şeyin geliştirildiğini, hem de birçok şeyin yenilendiğini görmüştük. Geliştirilen şeylerden biri de, belki de hiç ummadığımız, unutulmaya yüz tutan Windows programlarından biri olan Media Player! 2022’nin başında kullanıma sunulan Media Player, birçok yeniliği ile son günlerde sıkça konuşuluyor.

Bilindiği üzere Media Player çok uzun süredir kullanılmıyor. Artık Windows için varsayılan müzik çalar olarak Groove Music kullanılıyor.

Yenilenen Media Player, Groove Music’in yerini alacak gibi gözüküyor. Yeni gelen Windows 11 güncellemesinde Media Player’a dair önemli iyileştirmeler yapılıyor. Bu özellikler şunlardır:

  1. Müzik kütüphanesi
  2. Video geliştirme seçenekleri

Müzik kütüphanesi özelliği ile, müzik kitaplığı kullanılabilir hale geldi. Kitaplığınızda sanatçıların sayfasında geçiş yapabilmenize imkan tanıyor. Aynı zamanda eğer kitaplığınızda oynatmak istediğiniz dosyayı görüntüleyemiyorsanız, bunun sebebi klasörün Media Player ile bağlantı kuramamasıdır. Albümler, sanatçılar, çalma listeleri üzerinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilmeniz adına bir menü kuruldu.

Media Player’ı geliştirmek için bir iletişim kutusu da eklenmiştir. Sağ tıklama ile, başka bir sayfaya yönlendirilmeden yeni klasörlere erişebildiğiniz hızlı bir menüyü açabilirsiniz. Hem sanatçıların, hem albümlerin sayfasına kolayca gidebilirsiniz. Video geliştirme kısmı ile parlaklık ve kontrast ayarlamasını yapabilirsiniz.

Windows Media Player nasıl yüklenir?

Media Player, Microsot Store mağazasından ücretsiz olarak indirilebilir.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...