Google Chrome Gelişmiş Koruma Nasıl Kullanılır?

by Merve Taş
google chrome gelişmiş koruma

Google Chrome gelişmiş koruma nasıl kullanılır? Google Chrome gelişmiş koruma modunun ne işe yaradığını öğrenmek ve gelişmiş korumayı aktifleştirmek için yazımızı okumaya devam edin!

Google Chrome Gelişmiş Koruma Nedir?

Web tarayıcılar arasından belki de en sık kullanılan Google Chrome, kullanıcılarına farklı birçok alternatif sunuyor. Tüm eksiklerinizi karşılamaya çalışarak internet hizmetini en iyi şekilde vermeye çalışan Chrome, piyasaya sürüldüğü andan itibaren birçok web tarayıcının yerini alarak en sık kullanılan uygulamalar arasında yerini aldı.

Google Chrome’un birçok özelliği arasında, Güvenli Tarama modu da kullanıcıların en sık kullandığı özellikler arasında yer alıyor. İnternet deneyiminizi daha güvenli bir hale getirmeyi amaçlayan bu özellik, Chrome’un normalde sunduğu güvenlik önlemlerine daha detaylı özellikler eklemesidir. İnternette gezinirken web tarayıcıların sunduğu güvenlik önlemlerinden daha gelişmiş güvenlik isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanmıştır.

Gelişmiş Koruma, internette giriş yaptığınız web sitelerinin URL adreslerini kötü amaçlı yazılımlar içeren URL adresleri ile karşılaştırır. Kötü amaçlı yazılım içeren URL adreslerini tespit etmek için normal moduna göre daha fazla çalışarak ek güvenlik korumalarını devreye sokar. Kimlik hırsızlığını minimize etmek için şifrelerinizi güvende tutar.

Chrome Gelişmiş Koruma, kullanıcıların internette şüpheli olarak işaretledikleri her şeyi incelenmesi için Google’a gönderebilmesini sağlar ve böylece bilgisayarlarını kötü yazılımlardan korumasını arttırır. Genellikle bu özellik masaüstü Chrome ve Android sürümünde kullanılabilirken, IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamaz.

Google Chrome Gelişmiş Koruma Nasıl Etkinleştirilir?

1- Öncelikle, bilgisayarınızdan Google Chrome’u açın.
2- Üst sağ köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
3- Ayarlar’ı açın.

google chrome güvenlik modu

4- Sol tarafta bulunan Güvenlik ve Gizlilik’e tıklayın.

5- Güvenlik’e tıklayın.

google chrome gelişmiş koruma


6- Gelişmiş Koruma, Standart Koruma ve Koruma Yok modlarını göreceksiniz. Gelişmiş Koruma’ya tıklayarak aktif hale getirebilirsiniz.

Gelişmiş Koruma Nasıl Kapatılır?

1- Öncelikle, bilgisayarınızdan Google Chrome’u açın.
2- Üst sağ köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
3- Ayarlar’ı açın.
4- Sol tarafta bulunan Güvenlik ve Gizlilik’e tıklayın.
5- Güvenlik’e tıklayın.
6- Gelişmiş Koruma, Standart Koruma ve Koruma Yok modlarını göreceksiniz. Gelişmiş Koruma dışında herhangi bir moda tıklayarak bu modu kolayca kapatabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...