Google Fotoğraflar Albüm Oluşturma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
google fotoğraflar albüm

Google Fotoğraflar albüm oluşturma nasıl yapılır? Google Fotoğraflar standart albüm ve paylaşılan albüm nedir?

Google Fotoğraflar arayüzünde albüm oluşturarak anılarınızı kolayca paylaşabilirsiniz! Google’ın fotoğraflarınızı yedekleyerek sizi ve telefonunuzu büyük bir dertten kurtaran yapısı olan Google Fotoğraflar, sizin için albüm yapma işini oldukça kolaylaştırır. Ayrıca, oluşturduğunuz fotoğrafları sevdiklerinize göndermenin de oldukça kolay bir yolunu sunar!

Google Fotoğraflar’a yüklediğiniz fotoğraflar, akıllı arayüzü sayesinde fotoğraflardaki kişilerin; hatta evcil hayvalarınızın bile yüzlerini tanıyarak onları etiketler ve kendiliğinden bir albüm yaratabilir. Sevdiklerinizle albümlerinizi paylaşabilir, hatta onların da fotoğraf eklemesini sağlayabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Standart Albüm ve Paylaşılan Albüm Nedir?

google fotoğraflar albüm

Google Fotoğraflar standart albüm nedir? Google Fotoğraflar paylaşılan albüm nedir? Google Fotoğraflar ile iki çeşit albüm oluşturabilirsiniz. Bunlardan biri standart, diğeri ise paylaşılan albümdür. Çoğu özellikleri aynı olsa da, spesifik farkları da vardır.

Standart albüm, Google Fotoğraflar’daki fotoğraflarınıza sadece sizin erişebileceğiniz bir albüm çeşididir. Bu albümler üzerinde düzenlemeleri yalnızca siz yapabilirsiniz. Paylaşılan albüm ise, albümünüzü paylaştığınız kişilere de yetki vererek onların bu albüme fotoğraf eklemesine, fotoğraf indirmesine, fotoğraf beğenebilmesine, yorum yazabilmelerine olanak tanır.

Google Fotoğraflar Albüm Nasıl Oluşturulur?

Google Fotoğraflar arayüzünde albüm nasıl oluşturulur? Bunu en kolay şekilde yapmanızın iki yolunu size anlatıyoruz!

  1. Bilgisayarınızdan Google Fotoğraflar’ın web sitesine gidin. Albümünüze fotoğraf eklemek için artı işaretine tıklayın. Seçtiğiniz resimleri sağ üst köşedeki + işaretine tıklayarak hangi albüme atamak istiyorsanız oraya atayabilirsiniz. Yeni albüm seçeneğinden bunu düzenleyebilirsiniz.
  2. Ana ekranda bulunan Kütüphane’nin altında bulunan Albümler’i seçerek Tüm albümleri görüntüle seçeneğine tıklayın. Sağ üst tarafgta bulunan Albüm oluştur seçeneğine tıklayın. İstediğiniz ismi seçtikten sonra içine fotoğrafları bilgisayarınızdan sürükleyerek ya da bilgisayardan seçerek yükleyebilirsiniz.

Google Fotoğraflar’da Albüm Nasıl Paylaşılır?

Google Fotoğraflarda paylaşılan albüm oluşturmak için uygulama ya da web adresinden kullanmanız fark etmez. En basit yöntemi, albümünüzü açın ve “paylaş” simgesine tıklayın. Diğer bir seçenek ise, kişileri seçerek albümü paylaşmayı sağlayabilirsiniz. İşte bu kadar!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...