Google Fotoğraflar Paylaşma Özelliği Nasıl Açılır?

by Merve Taş
google fotoğraflar paylaşma

Google Fotoğraflar paylaşma nasıl yapılır? Google Fotoğraflar nasıl başkalarıyla paylaşılır?

Google Fotoğraflar, cihazlarımızdaki depolama alanı için benzersiz bir tasarımdır. Hem fotoğrafları hem videoları Google Fotoğraflar’da depolayarak cihazlarımızdaki yer problemini kolayca çözebiliriz. Birçok özelliği bulunan bu uygulamanın belki de en merak edilen ve en çok kullanılan özelliklerinden biri, fotoğraf paylaşma özelliğidir.

Ailenizle birlikte gittiğiniz bir pikniğin fotoğraflarını herkesle paylaşmak bazen gerçekten bir işkenceye dönüşebilir. Ya da, işinizde yaptığınız yeni bir tasarımı iş ortaklarınızla paylaşmak vakit alabilen bir işlem olabilir. İşte bu noktada, Google Fotoğraflar paylaşma özelliği işinizi kolaylaştıracak bir özelliğe sahiptir! Peki, fotoğraf paylaşma özelliği nedir?

Google Fotoğraflar Paylaşma Özelliği Nedir?

Bu özellik, fotoğrafını çektiğiniz kişinin yüz hatlarını tanımak için Google’ın geliştirdiği yüz tanımlama teknolojisini kullanarak, Google Fotoğraflar’a yüklediğiniz tüm fotoğrafları seçtiğiniz kişiye otomatik olarak gönderir. Böyle bir durumda, fotoğraf paylaşma özelliği ile fotoğraftaki kişinin yüz eşleşmesini seçerek göndermek istediğiniz kişiye otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Galeriye Nasıl Aktarılır?

Örneğin, aileniz ile birlikte gittiğiniz bir piknikteki tüm fotoğrafları orada bulunan herkesle paylaşmak istiyorsunuz. Bunun için, fotoğraflardaki kişilerin yüz tanımalarını açarak kişilere otomatik olarak gönderilmesine izin verebilir, böylece vakitten tasarruf edebilirsiniz. Google Fotoğraflar paylaşma özelliğinin en iyi yanlarından biri de, gönderdiğiniz fotoğrafların kitaplıkta otomatik olarak kaydedilmesidir! Tek tek tüm fotoğrafları kaydetmeye gerek kalmadan, fotoğrafları alan kişinin Google Fotoğraflar kitaplığına otomatik olarak kaydedilir. Galeriye kaydetmek için, fotoğrafları seçip kaydet tuşuna basmanız yeterlidir.

Google Fotoğraflar Paylaşma Özelliği Nasıl Açılır?

Google Fotoğraflar paylaşım özelliği nasıl açılır? Aşağıdaki adımları takip ederek bu özelliği kolayca aktifleştirebilirsiniz!

1- Öncelikle Google Fotoğraflar uygulamasına giriş yapın.
2- Sağ üstte bulunan çark işaretine tıklayarak Ayarlar’a gidin.
3- Arkadaşlarla paylaşım kısmına tıklayın.

google fotoğraflar paylaşma


4-Gelen pencerede Başla butonuna basın.

google fotoğraflar paylaşma

5- Fotoğrafları kiminle paylaşmak istediğinizi seçin ya da paylaşmak istediğiniz kişinin e-posta adresini girin.
6- İleri butonuna tıklayın.
7- Paylaşmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve davetiye gönderin.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...