Instagram ‘Haritada Ara’ Özelliğini Başlattı

by teknohall
instagram haritada ara özelliği

Instagram, kullanıcıların konumlarına göre restoran, kafe ve parklar gibi ziyaret edilecek yeni yerleri keşfetmelerine yardımcı olmak için 21 Eylül’de yani bugün “Haritada Ara” özelliğini kullanıma sunuyor .

Bugünden itibaren popüler restoranların, turistik mekanların ve konumların fotoğraflarını, incelemelerini Instagram’da paylaşmak ve diğer kullanıcıların bunları keşfetmesini sağlamak daha kolay olacak.

Instagram Haritada Ara Özelliği

Instagram’ın haritada ara işlevi, Instagram’ı ziyaret ettikleri yerlerin fotoğraflarını hashtag’ler aracılığıyla paylaşmak ve yenilerini aramak için kullanan birçok kullanıcının davranışına göre tasarlanmış. “Haritada Ara” özelliği başlangıçta belirli ülkelerde kullanılabilecek .  Ancak Instagram’ın bu yeni özelliği kısa zamanda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

Haritada Ara Gerçek Zamanlı Seyahat Rehberi Olarak Instagram’da

Haritada Ara özelliği, Instagram kullanan kişilerin davranışlarından yola çıkarak hayat buldu. Bir yerin görülmeye değer olup olmadığını anlamak için gidip o yerin en son çekilen ve Instagram’a yüklenen fotoğraflarını coğrafi konum ve hashtag ‘ler aracılığıyla keşfedenlerden misiniz? O zaman bu yeni özellik tam da sizin için tasarlandı.

Instagram Haritada Ara Özelliği

Kullanıcıların ve küçük işletme sahiplerinin yardımcısı Instagram

Instagram, her ay 200 milyondan fazla işletmenin Instagram’ı kullandığını, kullanıcılarının %90’ının en az bir işletmeyi takip ettiğini ve bu nedenle bağlantının hem kullanım alışkanlıklarına hem de artan işletme talebine uygun şekilde çalışmasını kolaylaştırdığını söylüyor.

Instagram Haritasında Arama Nasıl Yapılır?

Instagram’ın yeni özelliğine iki farklı şekilde erişim olacak. Birincisi, Gezinme sekmesinden ulaşabileceksiniz. İkincisi de, Ana Sayfa‘daki büyüteç üzerine tıkladığınızda gezinme sekmesinin sağ üst köşesinde görünen yeni simgeye dokunarak. Bu simgeye dokunduğunuzda, popüler yerler, mevcut konuma yakın kulüpler, restoranlar ve turistik yerler dahil olmak üzere çeşitli kategorilerdeki hashtag’lerle göreceksiniz.

Alternatif olarak, hashtag ile aramayı da kullanabileceksiniz. Örneğin bir kullanıcı #restorant aramasını kullandığında, o hashtag’in kullanıldığı yakındaki işletmelerin tüm sonuçlarını görebilecek. Kısacası Instagram, ihtiyaca göre sınıflandırılmış gerçek bir turistik bilgi havzası haline geliyor. Mekanların fotoğraflarını görmek ve Instagram hesaplarını ziyaret ederek bir dizi bilgiye anında ulaşacaksınız.

Bu özellikle diğer kullanıcılar farklı türde yerleri keşfedebilecek ve Instagram hesaplarını ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilecekler. Instagram’ın yeni “Arama Haritası” özelliği, kullanıcıların ilgilendikleri ürün ve hizmetleri bulmasını ve sevdikleri markalarla etkileşime geçmesini de kolaylaştıran pek çok çalışmadan biri olarak görünüyor. Harita Arama ayrıca potansiyel yeni müşterilere ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak isteyen küçük işletme sahipleri için bir fırsattır.

İlginizi çekecek yazılar:

TeknoHall Nasıl Yapılır Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...