Twitter Takipçi Kaldırma

by teknohall
Twitter Takipçi Kaldırma

Artık Twitter ‘da bir kullanıcıyı engellemeden kaldırabileceksiniz. Twitter, kullanıcılarına sunacağı yeni gizlilik araçları paketine ait yeniliklerinden ilkini test etmeye başladı .  ilk adım, bir takipçiyi engellemeden kaldırabilmek.  Twitter takipçi kaldırma özelliği bir çeşit  “yumuşak engelleme” kavramı olarak görünüyor.  Seni engellemiyorum ama beni takip eden insanlar arasından seni çıkarmayı seçiyorum.

Pratikte, kullanıcıları listenizden tamamen çıkarmadan geçici olarak susturabilirsiniz.
Bu özellik şu anda Twitter’ın web sürümünde test ediliyor ancak yakında iOS ve Android uygulamasına gelmesi bekleniyor. Micro-blogun resmi hesabından gönderilen ve Twitter’ın Özel Tasarımcısı Dominic Camozzi’ye bildirilen gönderiye göre, takipçiler profildeki sayfa listesinden çıkarılabilecek.  Bunun için sadece takipçinin adının yanındaki üç noktalı menüden” Takipçiyi Kaldır “a tıklamamız yeterli olacak. Eski takipçi Twitter tarafından bilgilendirilmeyecek.

Twitter Takipçi Kaldırma

Twitter Takipçi Kaldırma Özelliği

Birinin bir kullanıcının tweet’lerini görüntülemesini ve onlara doğrudan mesaj göndermesini engellemenin aksine, tweet’leri artık kaldırılan takipçinin zaman çizelgesinde otomatik olarak görünmeyecektir.

Bu özellik kullancıyı, engelleme davranışından farklıdır. Bir kullanıcıyı engellediğinizde, onun tweetlerinizi görmesini ve size doğrudan mesaj göndermesi engellemiş olursunuz. Yani iki yönlüdür, dolayısıyla ters yönde de çalışır.Ancak bu yeni takipçi kaldırma özelliğiyle , daha çok bir tür ” beni takip etmeyi bırak ” mesajını veriyor. Twitter’da sizinle başka biri arasında biraz mesafe yaratmanın nazik bir yolu.

  Bu özellik, kullanıcılara çevrimiçi etkinlikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için yapılan en son hamledir. Aslında, seçenek, gönderilerine yanıt verebilecek kitleyi ‘tümü’ arasından seçerek belirleme fırsatını veriyor.  Ancak bu, kalıcı bir ‘kural’ değil, her tweet için manuel bir yapılandırma gerektirir.

Twitter’ın daha fazla zaman çizelgesi gizliliği yönünde attığı tek adım bu olmayabilir. Ayrıca platform, Instagram’ın “Yakın arkadaşları” işlevine benzer bir işlevi kullanıma sunabilir ve tweet’ler üzerinde oluşturuldukları anda kontrol sağlama yeteneğine sahip olabilir. Ancak bu, gelecekte etkin hale getirilecek bir işlevdir. Bir yandan da üzerinde çalışılıyor. Ve şimdilik , rahatsız edici takipçileri daha önce engellemeye gerek kalmadan manuel olarak kaldırma yeteneğinden memnun olmalıyız . Yakında Twitter mobil uygulamasına da gelecek olan kullanışlı bir seçenek.

İlginizi çekecek yazılar:

TeknoHall Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...