iPhone 13 Pembe Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir?

by Merve Taş
iphone 13 pembe ekran

iPhone 13 pembe ekran hatası nasıl düzeltilir? iPhone 13 ekran hatası neden olur? Tüm sorularınızı sizin için cevaplıyoruz!

iPhone 13, tanıtımı yapıldıktan sonra yüksek işlemcisi, ProMotion ekranı ve diğer tüm özellikleri ile teknoloji severlerden tam not almıştı. Çıkış tarihini heyecanla bekleyip hemen yeni çıkan modellerine kavuşmuş olsalar da, iPhone 13 çıktığından beri birçok kullanıcıya çok önemli bir sorun yaşatıyor: iPhone 13 pembe ekran hatası.

iPhone 13 Pembe Ekran Hatası Neden Olur?

Edinilen bilgilere göre, iPhone 13 ekran hatası; telefonun çalışmasının aniden dumasına sebep olan pembe bir ekran vermesine sebep oluyor. Söz konusu olan pembe ekran tüm ekranı kaplayarak bir süre telefonu işlevsiz bırakıyor. Bu hata, neyin sonucunda meydana geliyor hala tam olarak bilinmese de çoğu kullanıcı rastgele zamanlarda karşılaştıklarını söylediler.

iPhone 13 pembe ekran hatası ile ilk olarak 2021 yılının Ekim ayında karşılaşan bir kullanıcı, Apple’ın resmi forumunda pembe ekran hatasının fotoğrafını paylaşmıştı ve böylece başka kullanıcıların da aynı sorunu yaşadığını öğrenmişti.

Reddit’te konuşulanlara göre ise, iPhone 13 ekran hatası iPhone 13 Pro modelinde de görülmekteydi. Sorununu Apple’e bildirdikten sonra teknik servisin cihazını değiştirmişti, fakat aynı sorunu yaşayan başka kullanıcılar telefonun donanımsal bir hata aldığını değil, yazılımsal bir hata aldığı cevabını almışlardı.

iPhone 13 Pembe Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Peki, siz de iPhone 13 kullanıcısıysanız ve iPhone 13 pembe ekran hatası yaşıyorsanız, bu sorunu nasıl çözmeniz gerektiğinden kısaca bahsedelim. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: iCloud’unuza düzenli yedekleme yapmanızı, böyle bir sorunla karşılaştığınız takdirde cihazınızı sıfırlamanız gerekebileceğini hatırlatmak isteriz. Cihaza yapılan sıfırlama işlemi ile tüm bilgileriniz geri döndürülemeyecek şekilde silinir, bunun olmasını engellemek adına yedekleme işlemini aksatmamanızı öneririz.

1- Cihazınızda Ayarlar kısmına gidin. Genel ayarlar kısmına tıklayın.

iphone 13 pembe ekran hatası

Genel ayarlar kısmına tıkladıktan sonra, ekranınızı en alta kaydırın ve Aktar veya iPhone’u Sıfırla seçeneğini tıklayın. Bunu yapmadan önce telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun, zira telefonunuzda yer alan tüm dosyalar sıfırlanacaktır.

iphone-13-pembe-ekran-hatasi

Sonraki sayfada, Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneği karşınıza çıkacak. Bu seçeneğe tıklayın ve size verilen talimatları izleyerek telefonunuzu sıfırlayın. Bunu yapmadan önce telefonunuzdaki dosyaları yedeklediğinizden emin olun.

İşlemleri tamamladıktan sonra, telefonunuz kurulum ekranına geri döner ve kurulumunu yapmanızı ister. Bunu gerçekleştirdikten sonra, iCloud’dan tüm yedeklerinizi geri alarak telefonunuzu eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Şunu belirtmekte fayda var, Apple tüm kullanıcılara güncel sürümü kullanmalarını öneriyor. Hem yazılımın güncel, hem tüm uygulamaların güncel sürümde kullanılması; karşılaşılabilecek tüm sorunları önleyebilir.

Telefonunuzu sıfırladınız ve tekrar iPhone 13 mavi ekran hatasını mı alıyorsunuz? Size en yakın Apple teknik servisine başvurarak cihazınız ile yaşadığınız sorunları onlara aktarabilir, yeni telefon talep edebilirsiniz. Eğer tarafınıza yeni bir cihaz sağlanmıyorsa, yeni çıkacak iOS sürümleri ile bu sorunun çözülmesini ummaktan başka bir çareniz kalmıyor maalesef.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara göz atmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...