iPhone, Apple Watch Eşleştirme ve Apple Watch Kurulumu

by teknohall
iphone-apple-watch

Bugünkü yazımızda iPhone ve apple watch cihazlarını nasıl birbirine eşleriz ya da tanıtırız bundan bahsedeceğiz. Hayat kolaylaştıran apple watch ile cihaz değişikliğinde yeniden eşleştirme yapmamız gerekebilir.  İster apple watch yeni alınmış olsun ya da başkasından hediye edilmiş veya ödünç alınmış olsun iphone cihazımızla nasıl eşlenir bundan bahsedeceğiz. Oldukça basit bir yöntem olan eşleştirme işlemi için yazımıza devam edelim.

iPhone – Apple Watch Eşleştirme

En başta yapmamız gerekenler apple watch ile eşleştirmeden önce bileğimize takıyoruz ve cihazımızı açıyoruz. Zaten cihazı açar açmaz apple watch ekranında uyarı verecek ve bizden cihazımızı yakınlaştırmamızı isteyecek. Tabi bu uyarıyı uyup cihazımız ve apple watch cihazını yan yana getiriyoruz. Devamında iphone cihazımızın ekranında yeni bir uyarı çıkacak. Bu uyarıda bizden apple watch kurulum talimatlarını takip etmemizi isteyecek.

iphone-apple-watch

İşleme devam ederken karşımıza çıkan ekranda 2 seçenek mevcut olacak. Bunlardan biri apple watch cihazını benim için ayarla diğer ise aile üyesi biri için ayarla seçenekleridir. Buradan yapmak istediğimiz seçenek üzerden devam etmeliyiz.

İşleme devam ettiğimizde iphone cihazımızdan kamera açılacak ve küçük bir kare içerisine apple watch cihazını göstermemizi isteyecek.  Apple watch’ı telefon kamerasına okuttuktan sonra eşleştirme işlemi devam edecek. Bu işlem aslında bir nevi kare kod okutma mantığı ile aynı sayılır.

Saatimiz daha önce kullanılmışsa iphone bunu anlıyor ve bizler ister yedekten ister yeni kurulumundan devam etmemizi söylüyor.

Yedekten devam edersek mevcut bilgileri değiştirmeden geri yükler. Bu işlem aslında yeni bir cihazı aldığımızda apple watch ayarlarının değişmesini istemediğimiz için oldukça makul bir yöntemdir.

iphone-apple-watch

Eğer yeni bir iphone cihazı içim eşleştir deseydik zaten karşımıza bunlar çıkmayacak direk eşleştirme yapacaktı.

Tüm bunları devam ettirirken apple watch eşleştirme işleme işlemi birkaç dakika sürebilir. Eşleştirme tamamlanınca bizlere genel ayarlarlar hakkında düzenlemeler yapmamızı isteyecek. Mesela metin büyüklüğünü ve kalınlığını ilk aşamada ayarlayabilir ya da eşleştirdikten sonrada düzenleyebiliriz. İphone cihazımızdan ayarladığımız bu özellik görme problemi yaşayanlar için oldukça faydalıdır.

Devamında bizden apple watch güvenlik kilidi isteyecek ve bu kilidi apple watch ’den girmemizi isteyecek. İşlemi ilerletince birkaç dakika sürecek olan eşleştirme işlemi başlayacak ve kullanım hazır hale gelecek.

apple-watch

Buradaki eşleme bitince cihazımızı aktif olarak kullanabiliriz. Bazı iphone uygulamaları buradan kullanabilir ya da görüşme yapabilir, sms, mesaj, fotoğraf çekme gibi işlemlerimizi yapabiliriz. Ayrıca apple watch üzerinden istediğimiz müziklere veya fotoğraflara iphone cihazımızdaki gibi kolayca erişip izleyebiliriz.

apple

Related Posts

Yorum Bırakın...