Android ve iPhone Arasında Fotoğraf Aktarma Nasıl Yapılır?

by teknohall
iphone-android

Gerek farklı cihaza geçtiğimizde tada telefon arızalandığında hepimiz eski telefondan resim müzik veya kişi listemizi kaybetmek istemeyiz. Belki de birçok insanın ortak sorunu olan bu problemi çözmek için farklı yollar mevcut. Bu yazımızda sizler için toplu halde iPhone’dan Android ‘e Fotoğraf nasıl aktarılır onu anlatacağız.

Aslında toplu resim gönderme işlemini bazı kullanıcılar whatsapp’tan atmayı tercih etse de bu durumun olumsuz yönleri var. İlk olarak sınırlı sayıda resim aktarma imkânınız var ve gönderilen fotoğrafların kalitesi düşüyor. Bunlardan dolayı ne yazık ki istediğimiz sonuçları alamayabiliriz.

iphone-android-fotograf

Andorid ‘e Fotoğraf Aktarma Nasıl Yapılır?

Herhangi bir android cihazdan iphone fotoğraf gönderirken ilk başta tarayıcımızdan snapdrop.net adresini açıyoruz. Açılan sitenin altında iphone cihazımıza bir isim veriyor. Bu isim iphone verdiği takma isim olarak da düşünebiliriz. Yine aynı işlemleri android cihazımızın tarayıcısından da yapıyoruz. Bu işlem sonucunda açılan sitede iphone cihazımızı görüyor ve android cihazımıza da takma isim veriyor. Daha sonra iphone cihazımızdan takma adın üzerine dokununca bize fotoğraf veya video aktarma seçenekleri sunuyor. Biz ise fotoğraf seçeneğini seçerek kütüphanemizin açılmasını sağlıyoruz ve karşımıza fotoğraflar geliyor. Burada dikkat etmemiz gereken iphone cihazımızdan göndereceğimiz fotoğrafların toplam boyutuna bakarak android cihazımızda boş alan olup olmadığına bakmak. Çünkü hafıza yoksa eğer bu işlemleri boşuna yapmış oluruz.

İşlemimize devam ederken göndermek istediğimiz fotoğrafların hepsini ya da bir kısmını seçip ekle butonuna dokunuyoruz. Bu sefer android cihazımızdan açtığımız siteden otomatik olarak iphone cihazımıza verdiği takma ismi bulup bizlere gösteriyor. İphone cihazımızın üzerine dokunup indir dediğimizde iPhone’dan androide fotoğraf aktarma işlemimiz başlıyor. Ayrıca fotoğrafları istediğimiz yere de indirebiliriz.

iphone-android

Android ve iPhone: snapdrop.net

Birde bahsetmemiz gereken bir konuda snapdrop.net aslında apple markasının kullandığı airpro teknolojisinin farklı yansımasıdır. Arasından ki en büyük fark ise airpro teknolojisinde iphone cihazlarının birbirine oldukça yakın olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu işlem gerçekleşmez. Snapdrop.net adresinin android ve iphone cihazlarımıza takma isim verme sebebi de aslında birden fazla cihaz olma ihtimali karşı iphone cihazlarının karıştırılmamasıdır.

Eğer kullanıcılar android cihazdan iphone fotoğraf aktarmayı isterseler yine aynı işlemleri tam tersi olarak yapabilirler. Bu sayede tek bir siteden hem android hem de iphone cihazımızdan çift yünlü veri akışını saplayabiliriz. Bu yöntemle tüm cihazlarımızdan ne fotoğraf sınırına takılarak nede fotoğraf kalitesini düşürerek fotoğraf aktarım işlemlerimizi tamamlayabiliriz.

Değerli www.teknohall.com  okuyucuları bu yazımızda sizler için iPhone’dan Androide Fotoğraf Aktarma işlemleri nasıl yapılır,  gönderirken nelere dikkat etmeliyiz gibi sorunları çözmeye çalıştık. 

Related Posts

Yorum Bırakın...