iPhone ile Apple Watch Eşleşmesi Nasıl Kaldırılır?

by teknohall
iphone-apple-watch

Bu yazımızda sizler için bazen Apple Watch ve iPhone eşlemesini kaldırmamız gerekebilir. Apple Watch cihazımızı satmadan önce takas etmeden veya bir başkasından almadan önce yapmanız gerekenlerden bahsettik. Fakat yeni başlayan kullanıcılar karmaşık olan bu işlemi sizler için basitçe anlatmaya çalıştık.

iphone-apple-watch

Apple Watch Nedir?

iPhone 5 ve üstü modeller ile uyumlu şekilde çalışan Apple Watch cihazımıza bluetooth ile bağlanmamızı sağlar. Bağlantı sayesinde arama yapabilir veya cevaplayabilir, mesaj gönderebilir, mail kutumuzu okuyabilir, haritayı takip edebiliriz. Ayrıca cihazımızdan fotoğraf çekmemizi sağlar, günlük atılan adım sayımızı takip eder, yürüyüşlerde yaktığımız kaloriyi de hesaplayıp bizlere gösterebilir.

iPhone cihazlarımızdan apple watch ile menstrüel döngümüzü kolayca takip etmemize i yüksek seslere karşı işitme sağlığımızı korumamızı ve farkındalığımızı arttırmak gibi birçok kolaylık sağlıyor. Ayrıca çeşitli uygulamalarıyla genel sağlık durumumuzu kontrol etmeyi sağlıyor.

Nasıl Kullanılır?

Apple Watch cihazımızı kutudan ilk çıkardıktan sonra 20 dk şarj sonrası eşleştirme işlemini yapabiliriz. Ve adımları takip ederek cihazı kullanabiliriz.

iphone-apple-watch

iPhone ile Apple Watch Eşleşmesi Kaldırma

Beklenmedik durumlar karşısında iPhone cihazımızdan Apple Watch eşleşmesini kaldırmamız gerekebilir. Apple watch cihazını hediye etmek istediğimiz zaman ya da satacağımız zamanlarda bu kaldırma işlemini gerçekleştirebiliriz. Sizler için bu eşleştirmeyi nasıl kaldırırız onu anlattık.

İlk başta iPhone cihazımızdan Apple Watch isimli uygulamayı açıyoruz. Açtığımız uygulamada sol üst kısımdan tüm saatler yazan kısma dokunuyoruz.

Açılan ekranda bize ait olan saat karşımıza çıkıyor. Saatimizin sağ tarafında bulunan info kutucuğuna dokunuyoruz ve karşımıza apple watchin seçenekleri çıkıyor. Burada karşımıza iki farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan biz iPhone cihazımızdan kırmızı yazı ile belirtilen Apple Watch eşleşmesini kaldır seçeneğine dokunuyoruz. Ve güvenlik gereği iPhone cihazımız bizden işlemin devamı için parolamızı istiyor. Burada sizlerin iPhone cihazın şifresini girdikten sonra işlemlere devam etmeniz gerekiyor. 

apple-watch

Şifreyi girdikten sonra telefon ekranında Apple Watch eşleşmesi kaldırıldığına dair yükleme ekranı çıkacak. Aynı ekranla saatimizde de karşılaşacağız. Bu kaldırma işlemi biraz zaman alsa da işlemimiz başarıyla gerçekleşecektir. Tüm bu işlemler sonunda kaldırma işlemimiz başarıyla gerçekleşecektir.

Saatimiz ekranında kaldırma işlemi sonunda Apple Watch ilk aldığımız hale geri dönüyor. Bundan sonra saatimizi ister satar ister hediye edebiliriz. Çünkü hiçbir veri detayı görüntülenemez.

Sizler için bu yazımızda iPhone ile Apple Watch Eşleşmesi Nasıl Kaldırılır kısaca anlatmaya çalıştık. Sizler için teknolojik alanda güncel tüm sorunları anlatmaya çalışacağız. Bizleri okumaya devam edin.

Related Posts

Yorum Bırakın...