iPhone Metin Tarama Nasıl Kullanılır?

by Merve Taş
iphone metin tarama

iPhone metin tarama nasıl kullanılır? iPhone fotoğraftaki metni seçme nasıl yapılır? iPhone’da fotoğraf tarama nasıl yapılır?

iPhone Metin Tarama Nasıl Kullanılır?

iPhone metin tarama nasıl kullanılır? Bilinmeyen yeni bir iPhone özelliği ile tanışmaya ne dersiniz? iPhone kullanıcılarının zaten aşina olduğu tarama özelliği, uzun zaman önce hayatımıza girmiş ve işimizi oldukça kolaylaştırmıştı. Eski zamanlarda bir belgeyi ya da herhangi bir metni taratmak oldukça zaman ve maliyet isteyen bir işti.

iPhone’da Fotoğraf Tarama Nasıl Yapılır?

iPhone’da fotoğraf tarama nasıl yapılır? iOS 15 ve üzerindeki yazılıma sahip tüm iPhone ve iPad cihazları, metin tarama özelliği ile işimizi oldukça kolaylaştıran bir çeşit yazılıma sahip. iPhone metin tarama, telefonunuz ya da tabletinizdeki upuzun, başka bir yere aktarması saatler süren metinleri kameranızı üzerine tuttuğunuzda yazılı metinleri algılayarak içe aktarır.

Bu ne işe yarıyor? Temel olarak iPhone veya iPad’inizi yüksek verimli bir belge tarayıcıya dönüştürür ve kameranızı doğrulttuğunuz herhangi bir belgeden anında metin içe aktarır. En iyi iPhone’lardan veya en iyi iPad’lerden herhangi biriyle veya iOS 15 çalıştıran diğer herhangi bir Apple cihazıyla çalışır.

iPhone fotoğraftaki metni seçme nasıl yapılır?

iPhone fotoğraftaki metni seçme nasıl yapılır? Sizin için anlattık!

  1. Taramak istediğiniz metnin bulunduğu uygulamayı açın. Bu uygulama notlar, mesajlar ya da içinde metin bulunan herhangi bir uygulama olabilir.
  2. Metin giriş kısmına birkaç saniye basılı tutun.
  3. Tarayıcı simgesi ya da “metni tara” kısmı çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın.
  4. Metni taraya ya da tarayıcı simgesine tıkladığınızda, kameranız açılacak ve tarama modu aktif olacak.
  5. Taramak istediğiniz metne doğru kameranızı doğrultun.
  6. Aktarmak istediğiniz tüm metinlerin işaretlendiğinden emin olun.
  7. İşlemi başlatmak istediğiniz zaman Ekle butonuna tıklayın.

İşte bu kadar! Geçmiş yıllarda mumla aranan bu teknoloji, günümüzde her konuda olduğu gibi metin tarama konusunda da hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Yukarda bahsettiğimiz gibi, geçmiş yıllarda herhangi bir metni taratmak gerçekten oldukça zahmetliyken, günümüzde her konuda olduğu gibi bu konu da basitleşti.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...