iPhone Yazı Boyutu Değiştirme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
iPhone Yazı Boyutu Değiştirme

iPhone Yazı Boyutu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdaki tüm yazıları daha kolay okumak istiyorsanız, iPhone telefonunuzdaki yazı boyutlarını kolayca değiştirebilirsiniz. Büyük yazıların tersine yazılarınızı daha küçük hale getirmek istiyorsanız da, aşağıdaki adımları kolayca izleyebilirsiniz. Yazı tipi boyutunuzu değiştirdiğinizde telefonunuzun yerleşik tüm uygulamalarında yazı tipiniz büyür ya da küçülür; bazı uygulamalarda ise tam senkronizasyon sağlanamayabilir. Hangilerinde olup olmayacağını görmek için biraz deneme yanılma yolunu kullanmanız gerekecek. Hadi, öğrenmeye başlayalım!

iPhone Yazı Boyutu Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone Yazı Boyutu Değiştirme Nasıl Yapılır? iPhone yazı boyutu büyültme ya da iPhone yazı boyutu küçültme için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Telefonunuzun tuş kilidini açın.
  2. Ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasını bulun.
  3. Ayarlar uygulamasına girdiğinizde aşağıya doğru kaydırın.
  4. Ekran ve Parlaklık’ı gördüğünüz zaman durun ve tıklayın.
  5. Görüntü ve Parlaklık’a basın.
  6. Metin Boyutu’nu bulun ve tıklayın.
  7. Metin Boyutu’na girdiğiniz zaman aşağıda bir doğru göreceksiniz. Sağa kaydırdığınızda yazı tipiniz büyüyecek, sola kaydırdığınızda ise küçülecek. Size en doğru geleni seçin.

İşte bu kadar! iPhone telefonunuzdaki yeni yazı tipi boyutunuzun tadını çıkarın. Eğer ayarladığınız yeni yazı tipi boyutu size sıkıcı, büyük ya da küçük gelirse kolayca aynı adımları izleyerek eski haline getirebilir; ya da başka bir boyutta ayarlayabilirsiniz. Daha fazla ipucu için her gün web sitemizi ziyaret edin!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...