Mac Hızlandırma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
Mac hızlandırma

Mac hızlandırma nasıl yapılır? Mac neden yavaşlar? MacBook Pro neden kasıyor? Gelin, birlikte öğrenelim!

Mac Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Mac hızlandırma nasıl yapılır? Mac bilgisayarınızı daha hızlı bir hale getirmek istiyorsanız, çoğunluğun sadece bir parçası olduğunu bilmelisiniz!

Mac neden yavaşlar? MacBook Pro neden kasıyor?

Mac neden yavaşlar? MacBook Pro neden kasıyor? Apple bilgisayarlar alışık olduğumuz şekilde muhteşemler ve ilk kullanmaya başladığınızda gerçekten çok hızlılar; fakat zamanla gerçekten yavaşlıyorlar. Bunun sebepleri var elbette ama en büyük sebeplerden biri bilgisayarınızın yazılım güncellemeleri, dolu olması ve temiz kullanılmaması olarak sayılabilir. Her bilgisayarda olduğu gibi Mac’iniz de zamanla yavaşlayacak, ama size aşağıda nasıl hızlandıracağınızı anlatıyoruz; o yüzden pes etmeyin!

Mac Hızlandırma Yöntemleri

Mac hızlandırma yöntemleri için aşağıdaki adımları izleyin!

Mac Kapatıp Açma

Mac kapatıp açma; klasik bir yöntem gibi gözükse de bilgisayarınızın hızına gerçek bir katkısı olabilir! Bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda önbellek dosyaları temizleneceği için bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Mac Önbellek Temizleme

Mac önbellek temizleme ile yavaşlayan bilgisayarınızı tekrar hızlandırabilirsiniz. Önbellek dosyaları bilgisayarınızda çok fazla yer kaplayacak ve bu performansını ciddi anlamda etkileyecektir.

Mac Uygulama Kapatma

Mac uygulama kapatma ile kullanmadığınız uygulamaları kapatabilir, bilgisayarınızdaki olası yavaşlığı ciddi anlamda azaltabilirsiniz. Mac uygulama kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Sol üst köşede bulunan Apple’a basın.
  2. Çıkmaya Zorla’ya tıklayın.
  3. Kapatmak istediğiniz tüm uygulamaları seçin.

Mac Yazılım Güncelleme

Mac yazılım güncelleme ile bilgisayarınızı geçmiş sürümden kurtarabilir, hızına hız katabilirsiniz! Bilgisayarınızın yavaşlık sorununun yazılımsal bir problem olabileceğini de unutmayın. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

  1. Ekranın sol üst köşesinde bulunan Apple’a basın.
  2. Mac Hakkında’yı seçin.
  3. Yazılım Güncelleme’ye tıklayın.
  4. Eğer yazılım varsa, Şimdi Güncelleme butonu aktif olacaktır. Ona tıklayabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...