Mac Klavye Işığı Açma Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
Mac Klavye Işığı Açma

Mac Klavye Işığı Açma nasıl yapılır? Mac klavye ışığı nasıl açılır?

Mac Klavye Işığı Açma

Mac Klavye Işığı Açma sayesinde bastığınız tuşları daha iyi görebilirsiniz! Klavyenizin tuşlarının yerlerini ezberlemiş ve herhangi bir zorluk yaşamıyor olsanız bile, loş bir ortamdayken klavyenizin tuşlarını seçemeyebilirsiniz.

Bugün size klavyenizin ışığını nasıl açabileceğinizi, nasıl klavyenizin ışığını kısabileceğinizi ve tuşları daha nasıl parlak hale getirebileceğinizi açıklayacağız. Yalnız şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz, klavyenizin tuşlarının ışığını ne kadar açarsanız pili o kadar hızlı bitecektir. İsterseniz aşağıda anlatacağımız yöntem ile klavyenizin ışığını kullanmadığınız zaman kapatmayı da seçebilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz!

Mac klavye ışığı nasıl açılır?

Mac klavye ışığı nasıl açılır? Mac klavye ışığını nasıl açabileceğinizi aşağıda açıklıyoruz!

  1. Bilgisayarınızı açın.
  2. Yukarıdaki menüden Apple simgesine basın.
  3. Sistem Ayarları’na gidin.
  4. Klavye’yi seçin.
  5. Klavye Parlaklığını Ayarla seçeneğine tıklayın.
  6. Klavyenizin ışığını açmak ya da kısmak için çubuğu kaydırın.
  7. Bir diğer seçenek olan işlem yapılmadığı zaman klavye arka ışığını kapatın seçeneğine tıklayın. Bu özellik genellikle Asla olarak seçilir; bunu değiştirin ve ne kadar sürede işlem yapılmazsa klavyenizin karartılacağını seçin.
  8. Düşük ışıkta klavye parlaklığını ayarlayın.

İşte bu kadar! Sizin için hazırladığımız tüm bilgilendirici yazılardan ilk haberdar olan kişiler arasında yer almak için her gün web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Eğer aklınızda sizin için açıklamamızı istediğiniz bilgiler varsa aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize belirtmeyi unutmayın!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...