Youtube Music mi Spotify Mı?

by Merve Taş
Youtube Music mi Spotify Mı

Youtube Music mi Spotify mı? Bu iki online müzik dinleme platformu arasında hala seçiminizi yapmadıysanız ya da tarafınızı değiştirmek istiyorsanız, bugün sizin için her ikisinin de avantajlı yönlerini inceliyoruz!

Youtube Music mi Spotify Mı?

Youtube Music doğduğundan beri birçok Spotify kullanıcısı soluğu Youtube Music’te aldı. Pastadan payı en çok hangisinin aldığı tabi ki de tartışılacak bir konu, bir de bunların yanında Apple Music diye bir gerçek de var. Bugün sadece diğer iki muhteşem uygulamayı ele alıyoruz, o yüzden okumaya devam edin!

Tartışmasız her iki uygulama da sıkça tercih ediliyor ve her ikisi de kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Aralarındaki en bariz benzerliğin premium paketlerindeki avantajlar olduğu da bir gerçek! Eğer ücretsiz sürümlerini kullanıyorsanız her ikisinden de sonsuza kadar reklam izleme belasıyla uğraşırken, sıraya şarkı ekleyememe, şarkı ya da playlist indirememe gibi birçok dezavantaj da karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca en kaliteli deneyimi yaşamak için de premium paketleri satın almak zorunda kalıyoruz.

Bir diğer konu ise, premium paketlerin avantajlı fiyatları. Eğer öğrenciyseniz her iki uygulama da size gerçekten uygun fiyatlar sunuyor; eğer değilseniz de aile üyeliği satın alarak birçok kişinin premium paketten yararlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Gelelim bariz farklara. Youtube’dan premium paket aldığınızda Youtube Music’i de premiumdan kullanabiliyorsunuz; yani bir taşta iki kuş vurmuş oluyorsunuz! E artık Youtube’un da günümüzün televizyonu olduğunu varsayarsak, Youtube Music bu konudan daha avantajlı çıkıyor. Üstelik, herhangi bir şarkıyı açtığında algoritmanın size önerdiği şarkılar da Spotify’a göre kesinlikle daha başarılı.

Spotify’ın en büyük üstünlüğü ise gerçek bir kütüphane olması. Çoğu kişi podcastlerini genellikle Spotify’a yüklüyor. Youtube Music’e de yüklenen podcastler nedense Spotify’daki kadar fazla rağbet görmüyor.

Youtube premium hesabınızla 10 cihazdan erişim sağlayabilirsiniz. Aile üyeliğinin sayısı ile 5 kişiden oluşuyor. Spotify’da ise Duo paketi sayesinde aynı adresi paylaştığınız kişiyle ortak hesabı kullanabilme özelliği sayesinde Youtube Music’ten bu noktada ayrışıyor.

Bizim fikrimizi sorarsanız; reklamsız video izleme seçeneği ile gönüllerin uzun zamandır birincisi. Spotify’dan geçiş süreci biraz sancılı olsa da, alıştıktan sonra gerçekten de vazgeçilmeziniz oluyor!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...